Rinkti telefono numerį jau galima ir mintimis

Publikuota: 2011 m. balandžio 12 d. antradienis

Kalifornijos mokslininkai, pasitelkę naujausias technologijas, sukūrė prietaisą, kuris kažkada buvusią mokslinę fantastiką pavertė realybe. Tai prietaisas, leidžiantis mintimis surinkti telefono numerį ir paskambinti abonentui. Ekspertų teigimu, tai ypač naudinga technologija žmonėms, kurie yra patyrę įvairių traumų ir negali judėti, tačiau jų smegenys funkcionuoja. Be to, ši smegenų ir kompiuterio sąsaja yra beveik 85 procentais tiksli ir padeda išvengti klaidų.

Ši skambinimo mintimis sistema buvo sukurta remiantis mokslininko Tzyy–Ping Jungas techniniu sprendimu, kuris, kaip ir ankstesnieji, pagrįstas elektroencefalograma – elektrodai pritvirtinami prie galvos odos ir taip fiksuojamas smegenų aktyvumas. Prie šio įrenginio pritvirtintas ir „Bluetooth“ įrenginys, kuris signalus perduoda į telefoną ir atlieka skambinimo funkciją.

T. P. Jungas su kitais kolegomis mokslininkais ištyrė smegenų siunčiamų bangų stiprumą reaguojant į įvairius skaitmenis, kuriuos eksperimento dalyviai matė ekrane. Užfiksavus smegenų siunčiamus signalus, buvo tiksliai nustatyta, koks skaičius ir kaip priverčia „veikti“ mūsų mąstymą.

Mokslininko teigimu, sistemos tikslumas priklauso nuo žmogaus ir nuo to, kaip tiksliai jis sugeba perduoti signalą. Eksperimento metu 10 asmenų buvo paprašyta pagalvoti apie 10 skaičių. Gavus duomenis, paaiškėjo, jog 7 žmonės pasiuntė 100 procentų tikslų signalą.

Pradinėje naujosios technologijos koncepcijoje numatyta, jog ji turėtų tarnauti negalią turintiems žmonėms, tačiau mokslininkai nenori įsispausti į rėmus. Juk patogu mintimis surinkti telefono numerį vairuojant arba tada, kai rankos užimtos. Tiesa, kol kas tai tik koncepcija ir kol kas neaišku, kada ši technologija bus prieinama visiems.

 

Šaltinis: technologyreview.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »