Robotų kūrėjai varžysis Kauno technologijos universitete

Publikuota: 2011 m. gegužės 5 d. ketvirtadienis

Pirmasis robotas, kuris sugebės aptikti ir atgabenti „aukso maišą“ į nurodytą vietą, savo kūrėjams laimės studentiško „aukso maišo“ vertės piniginį prizą – keliasdešimt tūkstančių litų. Autonominių robotų varžybos „Robotų intelektas – 2011“, kurias organizavo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų mokslinė draugija, vyks ketvirtadienį KTU Statybos rūmuose.

Renginio „Robotų intelektas – 2011“ programoje – robotų „apšilimo“ rungtys – linijos sekimas, orientavimasis labirinte ir panašios. Jauniausi varžybų dalyviai ir stebėtojai iki vakaro galės piešti paveikslėlius tema „Mano ateities robotas“, vyresni – praktikuotis robotų gamybos dirbtuvėse, kurios prieš vidurdienį įsikurs prie KTU Statybos rūmų.

Pagrindinės robotų varžybos prasidės vidurdienį. Po jų vyks seminarai, konferencijos robotikos temomis. Vakarop numatytas varžybų dalyvių apdovanojimas ir renginio pabaigtuvėms – studijos „Ugnies ratas“ spektaklis „Ultraviolet“.

„Renginys „Robotų intelektas – 2011“ iš kitų išsiskiria tuo, kad jame varžysis ir gebėjimus atskleis “protingieji„ robotai – žmogaus nevaldomos technologinės sistemos. Varžybų užduotis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesudėtinga: dalyvių komandos sukonstruotas autonominis mobilus robotas iš starto aikštelės turi judėti keliu su kliūčių ruožais ir specialiais apribojimais – paieškos lauko link, surasti ir parvežti “aukso maišą„ atgal į starto vietą. Iš tiesų tai – sudėtinga inžinerinė ir techninė užduotis. Robotas turi veikti visiškai autonomiškai, negali būti valdomas nuotoliniu būdu“, – teigė KTU studentų mokslinės draugijos pirmininkas Tomas Proscevičius.

Organizatoriai savo renginiu nori parodyti visuomenei, kad ir Lietuvoje yra gebančiųjų kurti išmaniąsias technologines sistemas, o Kauno technologijos universitete plėtojamos visos dirbtiniam intelektui kurti reikalingos mokslo sritys.

Prizų ir dovanų geriausiems robotų kūrėjams parūpino renginio rėmėjai. Varžytis pasirengė komandos iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Estijos, Ukrainos bei kitų šalių.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »