Šalies pedagogams – nemokama galimybė tobulėti

Publikuota: 2016 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Šalies mokyklose prasidedant moksleivių atostogoms, mokytojai ir mokyklų vadovai kviečiami pasinaudoti unikalia galimybe tobulinti savo profesines kompetencijas – įgyti skaitmeninio raštingumo ir pokyčių valdymo įgūdžių, sužinoti apie naujausius mokymo metodus bei kūrybingą jų taikymą pamokose. Šią progą mokykloms suteikia programa „Samsung Mokykla ateičiai“, kurios laimėtojams atiteks ir 10 000 Eur vertės prizas.

Mokymų pedagogams programa Lietuvoje vyksta jau trečius metus. Valstybinės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos, vykdančios bendrojo ugdymo programas, paraiškas dalyvauti programoje gali pateikti iki birželio 30 d. Dalyvavimas mokymuose ugdymo įstaigoms – nemokamas.

Mokymų turinį kuria programos partneriai „Renkuosi mokyti!“ bei švietimo ekspertai. Šiais metais dalyvauti penkis mėnesius truksiančiuose mokymuose bus pakviesti 40 mokytojų ir mokyklų vadovų iš įvairių šalies ugdymo įstaigų.  Mokyklų komandas konsultuos patyrę mentoriai.

„Kiekvienais metais stengiamės pasiūlyti labiausiai mokyklų poreikius atitinkantį mokymų turinį. Šiais metais programa taip pat pasitiks dalyvius kiek pasikeitusi – labiausiai motyvuoti mokytojai ne tik mokysis dirbti su skaitmeninėmis technologijomis, bet ir susipažins su programavimu“, – sakė „Samsung Electronics Baltics“ technologinių sprendimų ekspertas švietimui Vaidas Bielinis.

Programos metu dalyviai rengs skaitmeninių pokyčių savo mokykloje projektus, kuriuose turės pateikti viziją, kaip spręsti mokyklos bendruomenei aktualią problemą, tobulinti mokymo procesą ir tokiu būdų pagerinti mokinių mokymosi rezultatus. Mokyklai, parengusiai reikšmingiausią poveikį turintį ir tvariausią projektą, bus skirtas 10 000 eurų vertės prizas „Samsung“ technologijoms įsigyti.

Ankstesniais programos metais šį prizą į savo mokyklas jau yra parvežę Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos ir Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos pedagogai. Per dvejus metus mokymų programą baigė 160 mokytojų iš visos Lietuvos.

Sparti technologijų pažanga atveria plačias modernių mokymo metodų taikymo galimybes. Tuo pačiu mokyklos patiria didelių iššūkių dėl žemo pedagogų pasitikėjimo savo skaitmeniniais gebėjimais. Net stiprią technologinę bazę turinčiose mokyklose, ji ne visuomet efektyviai panaudojama. Programa sukurta siekiant tobulinti mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijas ir kurti mokyklose įkvepiančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką.

Registracija į penkis mėnesius truksiančius nemokamus mokymus vyksta iki birželio pabaigos. Paraiškos formą ir išsamesnę informaciją galima rasti www.mokyklaateiciai.lt

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »