Šalies pedagogams – nemokama galimybė tobulėti

Publikuota: 2016 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Šalies mokyklose prasidedant moksleivių atostogoms, mokytojai ir mokyklų vadovai kviečiami pasinaudoti unikalia galimybe tobulinti savo profesines kompetencijas – įgyti skaitmeninio raštingumo ir pokyčių valdymo įgūdžių, sužinoti apie naujausius mokymo metodus bei kūrybingą jų taikymą pamokose. Šią progą mokykloms suteikia programa „Samsung Mokykla ateičiai“, kurios laimėtojams atiteks ir 10 000 Eur vertės prizas.

Mokymų pedagogams programa Lietuvoje vyksta jau trečius metus. Valstybinės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos, vykdančios bendrojo ugdymo programas, paraiškas dalyvauti programoje gali pateikti iki birželio 30 d. Dalyvavimas mokymuose ugdymo įstaigoms – nemokamas.

Mokymų turinį kuria programos partneriai „Renkuosi mokyti!“ bei švietimo ekspertai. Šiais metais dalyvauti penkis mėnesius truksiančiuose mokymuose bus pakviesti 40 mokytojų ir mokyklų vadovų iš įvairių šalies ugdymo įstaigų.  Mokyklų komandas konsultuos patyrę mentoriai.

„Kiekvienais metais stengiamės pasiūlyti labiausiai mokyklų poreikius atitinkantį mokymų turinį. Šiais metais programa taip pat pasitiks dalyvius kiek pasikeitusi – labiausiai motyvuoti mokytojai ne tik mokysis dirbti su skaitmeninėmis technologijomis, bet ir susipažins su programavimu“, – sakė „Samsung Electronics Baltics“ technologinių sprendimų ekspertas švietimui Vaidas Bielinis.

Programos metu dalyviai rengs skaitmeninių pokyčių savo mokykloje projektus, kuriuose turės pateikti viziją, kaip spręsti mokyklos bendruomenei aktualią problemą, tobulinti mokymo procesą ir tokiu būdų pagerinti mokinių mokymosi rezultatus. Mokyklai, parengusiai reikšmingiausią poveikį turintį ir tvariausią projektą, bus skirtas 10 000 eurų vertės prizas „Samsung“ technologijoms įsigyti.

Ankstesniais programos metais šį prizą į savo mokyklas jau yra parvežę Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos ir Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos pedagogai. Per dvejus metus mokymų programą baigė 160 mokytojų iš visos Lietuvos.

Sparti technologijų pažanga atveria plačias modernių mokymo metodų taikymo galimybes. Tuo pačiu mokyklos patiria didelių iššūkių dėl žemo pedagogų pasitikėjimo savo skaitmeniniais gebėjimais. Net stiprią technologinę bazę turinčiose mokyklose, ji ne visuomet efektyviai panaudojama. Programa sukurta siekiant tobulinti mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijas ir kurti mokyklose įkvepiančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką.

Registracija į penkis mėnesius truksiančius nemokamus mokymus vyksta iki birželio pabaigos. Paraiškos formą ir išsamesnę informaciją galima rasti www.mokyklaateiciai.lt

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »