„Samsung Nexus S“ bus naudojamas NASA vykdomuose kosmoso tyrimuose

Publikuota: 2011 m. liepos 13 d. trečiadienis

„Samsung“ ir „Goggle™“ sukurtas telefonas „Nexus S“ bus naudojamas paskutiniame NASA daugkartinio naudojimo kosminio laivo „Atlantis“ skrydyje. Jis bus diegiamas nedideliuose laisvai judančiuose palydovuose SPHERES („Synchronized Position Hold, Engage, Reorient, Experimental Satellites“) ir užtikrins kokybiškesnį ryšį tarp Žemės ir kosmoso erdvės, praplės techninių galimybių ribas.

„Nexus S™“ yra pirmasis NASA sertifikuotas komercinis išmanusis telefonas, diegiamas kosminio laivo ir tarptautinės kosmoso stoties įrangoje. Eksperimentų metu išmaniaisiais telefonais aprūpinti SPHERES palydovai padės nuotoliniu būdu valdyti robotus, kurie tirs stoties išorinę dalį. Mobiliąja filmavimo ir fotografavimo kamera bus stebimos robotų funkcinės galimybės vykdant tyrimus.

„Tai, kad „Nexus S“ pasirinktas istorinės reikšmės įvykio – paskutiniojo NASA kosminio laivo skrydžio – įrangoje, laikome ypatingu pasiekimu, – kalbėjo „Samsung Mobile“ prezidentas Dale Sohnas. – Tyrimams vykdyti naudojamuose SPHERES palydovuose įdiegti „Nexus S“ leis stebėti ir palaikyti ryšį su Tarptautine kosmoso stotimi.“

Pasak intelektualiųjų robotų grupės NASA „Ames“ tyrimų centro vyriausiojo inžinieriaus Moffetto Fieldo, „Naudodami išmanųjį telefoną, SPHERES aparatą galime paversti intelektualesniu įrenginiu. Su „Nexus S“ SPHERES turės kamerą, kuri fiksuos nuotraukas ir vaizdo įrašus, jutiklių sistema padės vykdant tyrimus, galingas procesorius atliks skaičiavimus, o “Wi–Fi„ ryšys bus naudojamas realiuoju laiku perduoti duomenis į kosminę stotį bei misijos valdymo centrą.“

Įdiegus „Nexus S“ išmaniuosius telefonus, SPHERES palydovas įgis daugiau funkcijų ir platesnes ryšio tarp Žemės ir kosmoso galimybes. Misijos valdymo centras galės nuotoliniu būdu valdyti palydovus su įrengtais „Nexus S“, todėl bus įmanoma spręsti tokias užduotis kaip kosminės stoties įrangos ir išorinio paviršiaus priežiūra.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »