„Saulėtekio slėnyje“ kuriami produktai konkurencingi pasaulinėse rinkose

Publikuota: 2012 m. lapkričio 11 d. sekmadienis

Vilniuje Saulėtekio alėjoje įsikūrusio inovacijų ir mokslo centro „Saulėtekio slėnis“ pagrindinė misija – plėtoti verslumą ir inovacijas, kurti aukštos pridėtinės vertės, pasaulio rinkose konkurencingus produktus. Šiuo metu lietuviškasis „silikono slėnis“ gali didžiuotis savo pašonėje užaugintu startuoliu „PriceOn“, pritraukusiu rekordinę investiciją.

Andriaus Poznanskio ir Jurij Laneckij kuriama plataus vartojimo prekių kainų ir akcijų paieškos bei palyginimo sistema „PriceOn“ yra pirmoji tokia Lietuvoje. Per metus laiko „Saulėtekio slėnio“ inkubatoriuje buvo sukurta pirmoji PriceOn programėlės versija pritaikyta telefonui iPhone  ir internetinė platforma. Šiandien startup‘as gali didžiuotis pritraukta rekordine beveik milijono vertės investicija tolesniam produkto vystymui.

„Pirmus metus investavome savas lėšas, šioms pasibaigus, pradėjome ieškoti investuotojo. Bendravome su Lietuvoje ir užsienyje veikiančiais fondais bei privačiais investuotojais. Finišo tiesiojoje turėjome tris pasiūlymus iš kurių išsirinkome naudingiausią –  T. Karoso valdomo holdingo „LTk Capital“. Sandorio detalių atskleisti negalime, galiu pasakyti tik tiek, kad pirmųjų etapų sąmata artima milijonui, o pagal man viešai prieinamus duomenis tai ko gero didžiausia startup’o pritraukta investiciją į IT verslą Lietuvoje.“ – atvirauti nebuvo linkęs vienas iš PriceOn įkūrėjų Jurij Laneckij.

Ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje pastebima tendencija investuoti į IT sektorių. Lyginant su gamybos sektoriumi, internetinių technologijų kūrimas reikalauja mažiau investicijų, o grąža greita ir didelė. Todėl pastaruoju metu investuotojai akylai ieško inovatyvių ir pasaulio rinkose konkurencingų idėjų bei produktų. Vien Lietuvoje per pastaruosius metus įvyko arti šimto verslumą skatinančių renginių ir jaunojo verslo akseleratorių, kurių tikslas vienas – surasti geras idėjas ir padėti jas įgyvendinti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »