Savo moksliniu potencialu VU dalysis su lyderiaujančiais Belgijos universitetais

Publikuota: 2016 m. gegužės 11 d. trečiadienis

Gegužės 10 d. Vilniuje viešėjo Flandrijos regiono delegacija (Belgijos Karalystė). Kartu su Leuveno katalikiškojo universiteto vicerektoriumi prof. Danny Pietersu ir Antverpeno universiteto vicerektoriumi prof. Johanu Meeusenu Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas Vyriausybės rūmuose pasirašė susitarimo memorandumus. Dokumentais siekiama stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Belgijos ir Vilniaus universitetai įsipareigojo keistis studentais, akademiniu ir administraciniu personalu, plėtoti mokslinį bendradarbiavimą, organizuoti bendrus seminarus, paskaitas, kursus ir konferencijas, dalytis mokslinių tyrimų rezultatais, rengti bendras mokslines publikacijas.

VU rektorius prof. A. Žukauskas mano, kad memorandumai prisidės prie universiteto vizijos įgyvendinimo. „Vilniaus universitetas siekia stoti vienon greton su pirmaujančiais Europos universitetais. Susitarimai su Flandrijos aukštosiomis mokyklomis, instituciniame QS reitinge užimančiomis itin aukštas vietas, didins tarptautinį VU žinomumą, padės pritraukti daugiau studentų iš užsienio. Savo ruožtu partnerius supažindinsime su itin aukštais universiteto mokslininkų pasiekimais, pavyzdžiui, gyvybės mokslų srityje“, – kalbėjo rektorius.

Pasirašant sutartis dalyvavęs LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius mato didelį bendradarbiavimo potencialą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Flandrijos mokslininkus ir verslininkus jis pakvietė dalyvauti rugsėjį Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2016“.

Vėliau akademinė Flandrijos regiono delegacija lankysis VU lazerinių tyrimų centre, įmonėje „Šviesos konversija“, neseniai atidarytame Jungtiniame gyvybės mokslų centre, grožėsis architektūriniu VU rūmų ansambliu.

Aktyviausiai VU bendradarbiavimas su Flandrijos universitetais vyksta pagal Erasmus+ programą. Filologijos ir Teisės fakultetai turi Erasmus+ sutartis su Antverpeno universitetu, Ekonomikos fakultetas – su Leuveno katalikiškuoju universitetu, Fizikos, Filologijos, Teisės fakultetai bendradarbiauja ir su kitomis regiono aukštosiomis mokyklomis. 2015–2016 m. m. į šiuos universitetus mainų studijų išvyko 21 VU studentas. Su Antverpeno ir Leuveno universitetais VU vykdo ir bendrus mokslinius projektus.

VU ir Antverpeno universitetas yra Utrechto tinklo nariai. Šis tinklas skatina visapusišką jam priklausančių universitetų bendradarbiavimą, remia studentų ir dėstytojų mainus. Kartu su Leuveno katalikiškuoju universitetu VU yra COIMBRA tinklo narys.

Pasauliniame QS universitetų reitinge Leuveno katalikiškasis universitetas 2015 m. pelnė 82-ąją vietą. Tai seniausia ir geriausiai reitinge įvertinta Belgijos aukštoji mokykla. Antverpeno universitetas QS reitinge užima 208 poziciją, VU rikiuojasi tarp 501–550 geriausių pasaulio universitetų.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »