Savo moksliniu potencialu VU dalysis su lyderiaujančiais Belgijos universitetais

Publikuota: 2016 m. gegužės 11 d. trečiadienis

Gegužės 10 d. Vilniuje viešėjo Flandrijos regiono delegacija (Belgijos Karalystė). Kartu su Leuveno katalikiškojo universiteto vicerektoriumi prof. Danny Pietersu ir Antverpeno universiteto vicerektoriumi prof. Johanu Meeusenu Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas Vyriausybės rūmuose pasirašė susitarimo memorandumus. Dokumentais siekiama stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Belgijos ir Vilniaus universitetai įsipareigojo keistis studentais, akademiniu ir administraciniu personalu, plėtoti mokslinį bendradarbiavimą, organizuoti bendrus seminarus, paskaitas, kursus ir konferencijas, dalytis mokslinių tyrimų rezultatais, rengti bendras mokslines publikacijas.

VU rektorius prof. A. Žukauskas mano, kad memorandumai prisidės prie universiteto vizijos įgyvendinimo. „Vilniaus universitetas siekia stoti vienon greton su pirmaujančiais Europos universitetais. Susitarimai su Flandrijos aukštosiomis mokyklomis, instituciniame QS reitinge užimančiomis itin aukštas vietas, didins tarptautinį VU žinomumą, padės pritraukti daugiau studentų iš užsienio. Savo ruožtu partnerius supažindinsime su itin aukštais universiteto mokslininkų pasiekimais, pavyzdžiui, gyvybės mokslų srityje“, – kalbėjo rektorius.

Pasirašant sutartis dalyvavęs LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius mato didelį bendradarbiavimo potencialą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Flandrijos mokslininkus ir verslininkus jis pakvietė dalyvauti rugsėjį Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2016“.

Vėliau akademinė Flandrijos regiono delegacija lankysis VU lazerinių tyrimų centre, įmonėje „Šviesos konversija“, neseniai atidarytame Jungtiniame gyvybės mokslų centre, grožėsis architektūriniu VU rūmų ansambliu.

Aktyviausiai VU bendradarbiavimas su Flandrijos universitetais vyksta pagal Erasmus+ programą. Filologijos ir Teisės fakultetai turi Erasmus+ sutartis su Antverpeno universitetu, Ekonomikos fakultetas – su Leuveno katalikiškuoju universitetu, Fizikos, Filologijos, Teisės fakultetai bendradarbiauja ir su kitomis regiono aukštosiomis mokyklomis. 2015–2016 m. m. į šiuos universitetus mainų studijų išvyko 21 VU studentas. Su Antverpeno ir Leuveno universitetais VU vykdo ir bendrus mokslinius projektus.

VU ir Antverpeno universitetas yra Utrechto tinklo nariai. Šis tinklas skatina visapusišką jam priklausančių universitetų bendradarbiavimą, remia studentų ir dėstytojų mainus. Kartu su Leuveno katalikiškuoju universitetu VU yra COIMBRA tinklo narys.

Pasauliniame QS universitetų reitinge Leuveno katalikiškasis universitetas 2015 m. pelnė 82-ąją vietą. Tai seniausia ir geriausiai reitinge įvertinta Belgijos aukštoji mokykla. Antverpeno universitetas QS reitinge užima 208 poziciją, VU rikiuojasi tarp 501–550 geriausių pasaulio universitetų.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »