Savo moksliniu potencialu VU dalysis su lyderiaujančiais Belgijos universitetais

Publikuota: 2016 m. gegužės 11 d. trečiadienis

Gegužės 10 d. Vilniuje viešėjo Flandrijos regiono delegacija (Belgijos Karalystė). Kartu su Leuveno katalikiškojo universiteto vicerektoriumi prof. Danny Pietersu ir Antverpeno universiteto vicerektoriumi prof. Johanu Meeusenu Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas Vyriausybės rūmuose pasirašė susitarimo memorandumus. Dokumentais siekiama stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Belgijos ir Vilniaus universitetai įsipareigojo keistis studentais, akademiniu ir administraciniu personalu, plėtoti mokslinį bendradarbiavimą, organizuoti bendrus seminarus, paskaitas, kursus ir konferencijas, dalytis mokslinių tyrimų rezultatais, rengti bendras mokslines publikacijas.

VU rektorius prof. A. Žukauskas mano, kad memorandumai prisidės prie universiteto vizijos įgyvendinimo. „Vilniaus universitetas siekia stoti vienon greton su pirmaujančiais Europos universitetais. Susitarimai su Flandrijos aukštosiomis mokyklomis, instituciniame QS reitinge užimančiomis itin aukštas vietas, didins tarptautinį VU žinomumą, padės pritraukti daugiau studentų iš užsienio. Savo ruožtu partnerius supažindinsime su itin aukštais universiteto mokslininkų pasiekimais, pavyzdžiui, gyvybės mokslų srityje“, – kalbėjo rektorius.

Pasirašant sutartis dalyvavęs LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius mato didelį bendradarbiavimo potencialą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Flandrijos mokslininkus ir verslininkus jis pakvietė dalyvauti rugsėjį Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2016“.

Vėliau akademinė Flandrijos regiono delegacija lankysis VU lazerinių tyrimų centre, įmonėje „Šviesos konversija“, neseniai atidarytame Jungtiniame gyvybės mokslų centre, grožėsis architektūriniu VU rūmų ansambliu.

Aktyviausiai VU bendradarbiavimas su Flandrijos universitetais vyksta pagal Erasmus+ programą. Filologijos ir Teisės fakultetai turi Erasmus+ sutartis su Antverpeno universitetu, Ekonomikos fakultetas – su Leuveno katalikiškuoju universitetu, Fizikos, Filologijos, Teisės fakultetai bendradarbiauja ir su kitomis regiono aukštosiomis mokyklomis. 2015–2016 m. m. į šiuos universitetus mainų studijų išvyko 21 VU studentas. Su Antverpeno ir Leuveno universitetais VU vykdo ir bendrus mokslinius projektus.

VU ir Antverpeno universitetas yra Utrechto tinklo nariai. Šis tinklas skatina visapusišką jam priklausančių universitetų bendradarbiavimą, remia studentų ir dėstytojų mainus. Kartu su Leuveno katalikiškuoju universitetu VU yra COIMBRA tinklo narys.

Pasauliniame QS universitetų reitinge Leuveno katalikiškasis universitetas 2015 m. pelnė 82-ąją vietą. Tai seniausia ir geriausiai reitinge įvertinta Belgijos aukštoji mokykla. Antverpeno universitetas QS reitinge užima 208 poziciją, VU rikiuojasi tarp 501–550 geriausių pasaulio universitetų.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »