Savo moksliniu potencialu VU dalysis su lyderiaujančiais Belgijos universitetais

Publikuota: 2016 m. gegužės 11 d. trečiadienis

Gegužės 10 d. Vilniuje viešėjo Flandrijos regiono delegacija (Belgijos Karalystė). Kartu su Leuveno katalikiškojo universiteto vicerektoriumi prof. Danny Pietersu ir Antverpeno universiteto vicerektoriumi prof. Johanu Meeusenu Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Artūras Žukauskas Vyriausybės rūmuose pasirašė susitarimo memorandumus. Dokumentais siekiama stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Belgijos ir Vilniaus universitetai įsipareigojo keistis studentais, akademiniu ir administraciniu personalu, plėtoti mokslinį bendradarbiavimą, organizuoti bendrus seminarus, paskaitas, kursus ir konferencijas, dalytis mokslinių tyrimų rezultatais, rengti bendras mokslines publikacijas.

VU rektorius prof. A. Žukauskas mano, kad memorandumai prisidės prie universiteto vizijos įgyvendinimo. „Vilniaus universitetas siekia stoti vienon greton su pirmaujančiais Europos universitetais. Susitarimai su Flandrijos aukštosiomis mokyklomis, instituciniame QS reitinge užimančiomis itin aukštas vietas, didins tarptautinį VU žinomumą, padės pritraukti daugiau studentų iš užsienio. Savo ruožtu partnerius supažindinsime su itin aukštais universiteto mokslininkų pasiekimais, pavyzdžiui, gyvybės mokslų srityje“, – kalbėjo rektorius.

Pasirašant sutartis dalyvavęs LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius mato didelį bendradarbiavimo potencialą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Flandrijos mokslininkus ir verslininkus jis pakvietė dalyvauti rugsėjį Vilniuje vyksiančiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2016“.

Vėliau akademinė Flandrijos regiono delegacija lankysis VU lazerinių tyrimų centre, įmonėje „Šviesos konversija“, neseniai atidarytame Jungtiniame gyvybės mokslų centre, grožėsis architektūriniu VU rūmų ansambliu.

Aktyviausiai VU bendradarbiavimas su Flandrijos universitetais vyksta pagal Erasmus+ programą. Filologijos ir Teisės fakultetai turi Erasmus+ sutartis su Antverpeno universitetu, Ekonomikos fakultetas – su Leuveno katalikiškuoju universitetu, Fizikos, Filologijos, Teisės fakultetai bendradarbiauja ir su kitomis regiono aukštosiomis mokyklomis. 2015–2016 m. m. į šiuos universitetus mainų studijų išvyko 21 VU studentas. Su Antverpeno ir Leuveno universitetais VU vykdo ir bendrus mokslinius projektus.

VU ir Antverpeno universitetas yra Utrechto tinklo nariai. Šis tinklas skatina visapusišką jam priklausančių universitetų bendradarbiavimą, remia studentų ir dėstytojų mainus. Kartu su Leuveno katalikiškuoju universitetu VU yra COIMBRA tinklo narys.

Pasauliniame QS universitetų reitinge Leuveno katalikiškasis universitetas 2015 m. pelnė 82-ąją vietą. Tai seniausia ir geriausiai reitinge įvertinta Belgijos aukštoji mokykla. Antverpeno universitetas QS reitinge užima 208 poziciją, VU rikiuojasi tarp 501–550 geriausių pasaulio universitetų.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »