Silicio slėnio ekspertai atlieka Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę

Publikuota: 2014 m. lapkričio 24 d. pirmadienis

Lapkričio 17–21 d. d. Lietuvoje lankėsi JAV Silicio slėnyje veikiančio Stanfordo tyrimų instituto ekspertai, atliekantys Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę. Jų vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su Lietuvos inovacijų ekosistema ir teikti rekomendacijas dėl jos tobulinimo.

Stanfordo tyrimų instituto delegacijai vadovauja mokslinių tyrimų ir analitikos srities direktorius dr. Džefris Aleksandras, turintis daugiau kaip 20 metų veiklos patirtį analizuojant valstybės politikos poveikį technologijų plėtrai, moksliniams tyrimams, verslumui ir pramonės konkurencingumui. Ekspertai Lietuvoje praleido savaitę, jų vizito metu Vilniuje ir Kaune surengtuose seminaruose susitiko inovacijų politikos formuotojai, universitetų bei inovacijas skatinančių ir finansuojančių agentūrų vadovai, mokslo ir technologijų parkų bei slėnių  ir atviros prieigos centrų atstovai, inovatyvaus verslo lyderiai.

Susitikimų metu aptartos technologijų perdavimo galimybės Lietuvoje, glaudesnis universitetų bei mokslo ir technologijų parkų bendradarbiavimas. Buvo kalbama apie Lietuvos studentus, kaip juos paruošti naujų verslų kūrimui, kaip jie galėtų savo teorines žinias panaudoti praktikoje, kad baigę mokslus galėtų įgyti tinkamų kompetenciją ir dirbti inovatyviose įmonėse.

„SRI International“ – tai Silicio slėnyje įsikūręs ne pelno siekiantis nepriklausomas tyrimų ir inovacijų centras, teikiantis fundamentinių ir taikomųjų tyrimų, laboratorijų ir konsultacijų paslaugas, technologijų vystymo, licencijavimo ir daugelį kitų paslaugų. Centro atliekami moksliniai tyrimai apima biomedicinos, chemijos, kosmoso, ekonomikos plėtros, aplinkosaugos, gynybos sritis. „SRI International“ apyvarta siekia apie 540 mln. dolerių, jame dirba apie 2 500 darbuotojų, centras yra pateikęs daugiau nei 2 000 patentų paraiškų visame pasaulyje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »