Silicio slėnio ekspertai atlieka Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę

Publikuota: 2014 m. lapkričio 24 d. pirmadienis

Lapkričio 17–21 d. d. Lietuvoje lankėsi JAV Silicio slėnyje veikiančio Stanfordo tyrimų instituto ekspertai, atliekantys Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę. Jų vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su Lietuvos inovacijų ekosistema ir teikti rekomendacijas dėl jos tobulinimo.

Stanfordo tyrimų instituto delegacijai vadovauja mokslinių tyrimų ir analitikos srities direktorius dr. Džefris Aleksandras, turintis daugiau kaip 20 metų veiklos patirtį analizuojant valstybės politikos poveikį technologijų plėtrai, moksliniams tyrimams, verslumui ir pramonės konkurencingumui. Ekspertai Lietuvoje praleido savaitę, jų vizito metu Vilniuje ir Kaune surengtuose seminaruose susitiko inovacijų politikos formuotojai, universitetų bei inovacijas skatinančių ir finansuojančių agentūrų vadovai, mokslo ir technologijų parkų bei slėnių  ir atviros prieigos centrų atstovai, inovatyvaus verslo lyderiai.

Susitikimų metu aptartos technologijų perdavimo galimybės Lietuvoje, glaudesnis universitetų bei mokslo ir technologijų parkų bendradarbiavimas. Buvo kalbama apie Lietuvos studentus, kaip juos paruošti naujų verslų kūrimui, kaip jie galėtų savo teorines žinias panaudoti praktikoje, kad baigę mokslus galėtų įgyti tinkamų kompetenciją ir dirbti inovatyviose įmonėse.

„SRI International“ – tai Silicio slėnyje įsikūręs ne pelno siekiantis nepriklausomas tyrimų ir inovacijų centras, teikiantis fundamentinių ir taikomųjų tyrimų, laboratorijų ir konsultacijų paslaugas, technologijų vystymo, licencijavimo ir daugelį kitų paslaugų. Centro atliekami moksliniai tyrimai apima biomedicinos, chemijos, kosmoso, ekonomikos plėtros, aplinkosaugos, gynybos sritis. „SRI International“ apyvarta siekia apie 540 mln. dolerių, jame dirba apie 2 500 darbuotojų, centras yra pateikęs daugiau nei 2 000 patentų paraiškų visame pasaulyje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »