Silicio slėnis perduoda žinias KTU

Publikuota: 2013 m. birželio 13 d. ketvirtadienis

Kauno technologijos universiteto mokslininkai su oficialiu vizitu vieši JAV. KTU delegacija lankysis Stanfordo universitete ir Silicio slėnyje. Vizitas organizuojamas kartu su Aalto universitetu (Suomija). Jo tikslas – bendradarbiavimas ir dalijimasis patirtimi su pasaulinio lygio mokslo, inovacijų ir entreprenerystės ekspertais.

„Siekiame mokytis iš geriausiųjų, o Stanfordo universitetas yra vienas iš pasaulio inovacijų švyturių“, – teigia KTU rektorius prof. habil. dr. Petras Baršauskas. Vizito metu bus aplankytas Stanfordo mokslinių tyrimų centras, Nanotechnologijų laboratorija, Nepriklausoma tyrimų laboratorija „Ginzton Lab“. KTU inovacijų ir entreprenerystės ugdymo srities atstovai susipažins su entreprenerystės ugdymo studijų programa Stanford Technology Venture Program (STVP), kuriai analogišką Kauno technologijos universitetas savo studentams pasiūlys nuo 2014 m. rugsėjo.

Didžiausias pasaulyje „startuolis“

Silicio slėnis – tai unikali vieta, kurioje gyvuoja geriausiai pasaulyje išvystyta jaunojo verslo (angl. start-up) įmonių – startuolių – ekosistema. Aukštųjų technologijų inovacijomis bei plėtra grįstos jaunosios įmonės Silicio slėnyje pritraukia 1/3 JAV rizikos kapitalo investicijų.

Vienas iš KTU atstovų vizito ryškiausių momentų – susitikimas su pasaulinio garso entreprenerystės guru, Stanfordo, Berkeley, Columbia universiteto profesoriumi Steve Blank. Keleto knygų autorius ir keliolikos įmonių įkūrėjas 2013 m. „Forbes“ buvo įvardintas kaip vienas iš 30 įtakingiausių žmonių technologijų srityje.

Entreprenerystės vystymo gaires KTU atstovams nurodys STVP programos kūrėjai ir vadovai Dr. Tina Seeling bei Mike Lyons. Tarp Universiteto mokslininkus pasitinkančių atstovų bus ir Stanforde jau 12 metų dirbantis lietuvis – KTU vizituojantis profesorius fizikas Artūras Valionis.

Vizito tikslas – inovacijų ekosistemos kūrimas

KTU mokslo prorektorės prof. dr. Astos Pundzienės teigimu, šio KTU atstovų vizito misija – inovacijų ekosistemos kūrimas. Inovacijų ekosistemos dalyviai – tai universitetai, kurie pasiūlo žinias ir inovacijas, mokslo technologijų parkai, kurie priima verslus, įsisavinančius ir diegiančius tas inovacijas, taip pat vysto inovatyvius verslus. Sistemoje dalyvauja investuotojai – nuo verslo angelų iki rizikos kapitalo verslo fondų, kurie finansuoja inovatyvių idėjų diegimą, ir inovacijas įsisavinančios brandžios įmonės. Lietuvoje vienas iš pagrindinių šios sistemos dalyvių yra valstybė.

Vienas iš sėkmingai veikiančių tokio tinklo pavyzdžių yra KTU bendradarbiavimas su Akron Global Business Accelerator. „Lietuvos inovatyvios įmonės jau gali kurtis Akrono verslo akseleratoriuose, naudotis jų sistema, kuri atneša investicijas, padeda įeiti į JAV rinką“, – teigia A. Pundzienė.

Šios savaitės apsilankymas Stanfordo universitete padės numatyti bendrus projektus, suplanuoti, kaip galime integruoti Lietuvos ir Silicio slėnio inovacijų ekosistemas. Be to, vizito programoje numatytas ir apsilankymas Berkeley universitete, kuriame bus aptartos galimo bendradarbiavimo galimybės.

KTU studentai praktikuojasi NASA?

Trečiadienį KTU atstovai lankysis NASA centre, kuriame bus aptarta tolesnė bendro KTU ir NASA projekto „Misija Lituanica 80“ eiga. Pagal šį projektą iš NASA platformos jau šių metų lapkričio mėnesį į kosmosą kils pilotinis, KTU ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto jungtinės komandos kuriamas palydovas „LitSat-1“.

„Mūsų bendrame projekte su NASA kalbama ir apie bendrų mokymosi bei tyrimų centrų kūrimą, dalinimąsi kompetencija. Susitikime ketiname aptarti tiek palydovo pakilimo detales, tiek ir tolesnį bendradarbiavimą – keitimąsi studentais ir dėstytojais, studentų praktiką NASA“, – pasakoja A. Pundzienė.

KTU mokslininkai Stanforde – ne naujokai

Šis KTU atstovų vizitas Stanforde ir Silicio slėnyje – jau trečiasis. Iš viso apie 30 žymių Lietuvos mokslininkų išvažiuojamųjų vizitų metu susipažino su JAV inovacijų sistema ir moksliniais tyrimais. KTU mokslininkai Stanforde – ne naujokai. Pavyzdžiui, KTU Telematikos laboratorijos vedėjas prof. dr. Arminas Ragauskas neinvazinės smegenų diagnostikos srityje dirba su Stanfordo nepriklausomų tyrimų laboratorija „Ginzton Lab“.

„Tiek JAV kariuomenė, tiek JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) investuoja milijonus dolerių panašiai technologijai išvystyti. Tačiau visos šios įmonės darė vieną klaidą, kurią mes ištaisėme. Mūsų išrastam neinvaziniam galvospūdžio matavimo prietaisui neturi įtakos nei paciento amžius, nei anatominės ar fiziologinės savybės. Jau 2015 m. NASA astronautai į kosmosą keliaus aprūpinti mūsų įranga, tik gerokai sumažinta“, – pasakoja prof. A. Ragauskas.

Šio KTU atstovų vizito į Stanfordą metu bus kalbama apie bendrus projektus ultragarso mokslo, debesų kompiuterijos ir informacinės inžinerijos, chemijos ir aplinkos inžinerijos srityse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »