Silicio slėnis perduoda žinias KTU

Publikuota: 2013 m. birželio 13 d. ketvirtadienis

Kauno technologijos universiteto mokslininkai su oficialiu vizitu vieši JAV. KTU delegacija lankysis Stanfordo universitete ir Silicio slėnyje. Vizitas organizuojamas kartu su Aalto universitetu (Suomija). Jo tikslas – bendradarbiavimas ir dalijimasis patirtimi su pasaulinio lygio mokslo, inovacijų ir entreprenerystės ekspertais.

„Siekiame mokytis iš geriausiųjų, o Stanfordo universitetas yra vienas iš pasaulio inovacijų švyturių“, – teigia KTU rektorius prof. habil. dr. Petras Baršauskas. Vizito metu bus aplankytas Stanfordo mokslinių tyrimų centras, Nanotechnologijų laboratorija, Nepriklausoma tyrimų laboratorija „Ginzton Lab“. KTU inovacijų ir entreprenerystės ugdymo srities atstovai susipažins su entreprenerystės ugdymo studijų programa Stanford Technology Venture Program (STVP), kuriai analogišką Kauno technologijos universitetas savo studentams pasiūlys nuo 2014 m. rugsėjo.

Didžiausias pasaulyje „startuolis“

Silicio slėnis – tai unikali vieta, kurioje gyvuoja geriausiai pasaulyje išvystyta jaunojo verslo (angl. start-up) įmonių – startuolių – ekosistema. Aukštųjų technologijų inovacijomis bei plėtra grįstos jaunosios įmonės Silicio slėnyje pritraukia 1/3 JAV rizikos kapitalo investicijų.

Vienas iš KTU atstovų vizito ryškiausių momentų – susitikimas su pasaulinio garso entreprenerystės guru, Stanfordo, Berkeley, Columbia universiteto profesoriumi Steve Blank. Keleto knygų autorius ir keliolikos įmonių įkūrėjas 2013 m. „Forbes“ buvo įvardintas kaip vienas iš 30 įtakingiausių žmonių technologijų srityje.

Entreprenerystės vystymo gaires KTU atstovams nurodys STVP programos kūrėjai ir vadovai Dr. Tina Seeling bei Mike Lyons. Tarp Universiteto mokslininkus pasitinkančių atstovų bus ir Stanforde jau 12 metų dirbantis lietuvis – KTU vizituojantis profesorius fizikas Artūras Valionis.

Vizito tikslas – inovacijų ekosistemos kūrimas

KTU mokslo prorektorės prof. dr. Astos Pundzienės teigimu, šio KTU atstovų vizito misija – inovacijų ekosistemos kūrimas. Inovacijų ekosistemos dalyviai – tai universitetai, kurie pasiūlo žinias ir inovacijas, mokslo technologijų parkai, kurie priima verslus, įsisavinančius ir diegiančius tas inovacijas, taip pat vysto inovatyvius verslus. Sistemoje dalyvauja investuotojai – nuo verslo angelų iki rizikos kapitalo verslo fondų, kurie finansuoja inovatyvių idėjų diegimą, ir inovacijas įsisavinančios brandžios įmonės. Lietuvoje vienas iš pagrindinių šios sistemos dalyvių yra valstybė.

Vienas iš sėkmingai veikiančių tokio tinklo pavyzdžių yra KTU bendradarbiavimas su Akron Global Business Accelerator. „Lietuvos inovatyvios įmonės jau gali kurtis Akrono verslo akseleratoriuose, naudotis jų sistema, kuri atneša investicijas, padeda įeiti į JAV rinką“, – teigia A. Pundzienė.

Šios savaitės apsilankymas Stanfordo universitete padės numatyti bendrus projektus, suplanuoti, kaip galime integruoti Lietuvos ir Silicio slėnio inovacijų ekosistemas. Be to, vizito programoje numatytas ir apsilankymas Berkeley universitete, kuriame bus aptartos galimo bendradarbiavimo galimybės.

KTU studentai praktikuojasi NASA?

Trečiadienį KTU atstovai lankysis NASA centre, kuriame bus aptarta tolesnė bendro KTU ir NASA projekto „Misija Lituanica 80“ eiga. Pagal šį projektą iš NASA platformos jau šių metų lapkričio mėnesį į kosmosą kils pilotinis, KTU ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto jungtinės komandos kuriamas palydovas „LitSat-1“.

„Mūsų bendrame projekte su NASA kalbama ir apie bendrų mokymosi bei tyrimų centrų kūrimą, dalinimąsi kompetencija. Susitikime ketiname aptarti tiek palydovo pakilimo detales, tiek ir tolesnį bendradarbiavimą – keitimąsi studentais ir dėstytojais, studentų praktiką NASA“, – pasakoja A. Pundzienė.

KTU mokslininkai Stanforde – ne naujokai

Šis KTU atstovų vizitas Stanforde ir Silicio slėnyje – jau trečiasis. Iš viso apie 30 žymių Lietuvos mokslininkų išvažiuojamųjų vizitų metu susipažino su JAV inovacijų sistema ir moksliniais tyrimais. KTU mokslininkai Stanforde – ne naujokai. Pavyzdžiui, KTU Telematikos laboratorijos vedėjas prof. dr. Arminas Ragauskas neinvazinės smegenų diagnostikos srityje dirba su Stanfordo nepriklausomų tyrimų laboratorija „Ginzton Lab“.

„Tiek JAV kariuomenė, tiek JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) investuoja milijonus dolerių panašiai technologijai išvystyti. Tačiau visos šios įmonės darė vieną klaidą, kurią mes ištaisėme. Mūsų išrastam neinvaziniam galvospūdžio matavimo prietaisui neturi įtakos nei paciento amžius, nei anatominės ar fiziologinės savybės. Jau 2015 m. NASA astronautai į kosmosą keliaus aprūpinti mūsų įranga, tik gerokai sumažinta“, – pasakoja prof. A. Ragauskas.

Šio KTU atstovų vizito į Stanfordą metu bus kalbama apie bendrus projektus ultragarso mokslo, debesų kompiuterijos ir informacinės inžinerijos, chemijos ir aplinkos inžinerijos srityse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »