Sparčiai auga mokytis pasiryžusių suaugusiųjų gretos

Publikuota: 2016 m. birželio 13 d. pirmadienis

Suaugusiųjų mokymas – iššūkis Lietuvai. Iki 2018 metų esame įsipareigoję pasiekti Europos Sąjungos keliamus rodiklius – 8 proc. suaugusiųjų privalu įtraukti į neformalųjį ar tęstinį mokymąsi. Dėl tokių reikalavimų švietimo institucijos priverstos perbraižyti savo planus. Dalį savo resursų skirti suaugusiųjų mokymui tenka ir aukštojo mokslo įstaigoms.

Didžiausia Vakarų Lietuvoje – Klaipėdos valstybinė kolegija taip pat neapsiriboja vien būsimų specialistų parengimu darbo rinkai. Kolegija jau šešerius metus kryptingai dirba ir suaugusiųjų mokymo srityje. Kuriamos rinkos poreikių padiktuotos   mokymo programos neformaliam ir tęstiniam suaugusiųjų mokymui.

Ši priedermė patikėta kolegijos padaliniui – Mokymo ir paslaugų centrui.

„Rinka diktuoja savo sąlygas, tad negalime viso savo dėmesio sukoncentruoti vien į  pirmosios pakopos – bakalauro studijas. Privalome koja kojon žengti su pasaulinėmis tendencijomis.  Tarptautinėje erdvėje laikomasi vieningos pozicijos – įgyvendinama  mokymosi visą gyvenimą strategija. Jos principų laikosi ir mūsų kolegija“, – apie suaugusiųjų mokymą pasakojo Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė.

Kolegijos pastangos įtraukti suaugusiuosius į neformalųjį ar tęstinį mokymąsi  – akivaizdžios. Pernai Mokymo ir paslaugų centre kvalifikaciją įgijo ar patobulino bemaž 1300 asmenų. Šiemet tiek jų susirinko  per pusmetį.

„Į mus dažniausiai kreipiasi asmenys, kurie čia įgytas žinias planuoja panaudoti darbe. Vienus darbdaviai atsiunčia, kiti patys susizgrimba, kad stokoja tam tikrų kompetencijų, treti planuoja keisti darbą, tad siekia įgyti naujų žinių, o kartais net visai kitą kvalifikaciją“, – tikino Mokymo ir paslaugų centro vadovė Asta Baužienė.

Suaugusiųjų pasirinkimas toliau mokytis ir neapsiriboti jaunystėje įgytu išsilavinimu tampriai siejasi su darbo rinkos poreikiais. Pasirenkami didesnį atlyginimą, poziciją darbe ar socialiniame gyvenime nulemiantys mokymai. Ypač paklausūs Mokymo ir paslaugų centre vedami kursai sveikatos priežiūros įstaigų atstovams: masažuotojams, slaugos, sveikos mitybos specialistams. Socialinių paslaugų teikėjams – socialiniams darbuotojams ir jų padėjėjams – siūlomos net kelios mokymosi programos. Auga susidomėjimas ir technologiniais bei techniniais mokymais: darbo sauga, energetika, IT technologijomis, statyba.

„Šiemet ypatingai daug sulaukėme ugdymo įstaigų atstovų. Į mokymus kvietėme vaikų darželių auklėtojų padėjėjas. Planavome seminarą kelioms dešimtims klausytojų, o sulaukėme pustrečio šimto. Seminarą kartojome net keturis kartus“, – apie susidomėjimą kvalifikacijos tobulinimu pasakojo A. Baužienė.

Gausiai į centro mokymus renkasi ir valstybės tarnautojai. Pernai jų sulaukta bemaž šimto – iš įvairių Vakarų Lietuvos savivaldybių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »