Standartizuoti testai - objektyvus mokyklų darbo vertinimo įrankis

Publikuota: 2012 m. sausio 9 d. pirmadienis

Nuo vasario mėnesio bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai galės išmėginti testus, kurie leis įvertinti jų pasiekimų lygį, mokyklų darbo efektyvumą, užtikrinti geresnį ugdymo proceso grįžtamąjį ryšį.

„Kiekviena mokykla turės galimybę objektyviau pasitikrinti savo darbą. Pagaliau bus atsakyta į dažną tėvų klausimą, ar vienoje mokykloje rašomi, pavyzdžiui, aštuonetai būtų aštuonetais ir kitoje“, - sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Ugdymo plėtotės centras parengė 4-ųjų ir 8-ųjų klasių lietuvių gimtosios kalbos ir matematikos, 8 klasės istorijos standartizuotas pasiekimų vertinimo programas ir šiose programose aprašytų pasiekimų standartizuotus vertinimo įrankius (testus). Programos bei testai bus išspausdinti ir pasieks visas mokyklas, tai pat bus paskelbti ir elektroninėje erdvėje.

Tėvams testų rezultatai teiks objektyvią informaciją apie jų vaikų testuojamo dalyko pasiekimų lygį, nustatomą pagal objektyvius, visoms mokyklos bendrus kriterijus. Be to, tėvai galės sužinoti, kurioje vietoje yra jo vaikas lyginant su kitais toje klasėje besimokančiais Lietuvos mokiniais. Mokytojams tai padės įvertinti mokinių pažangą ir organizuoti darbą savo darbą klasėje atsižvelgus į jų pasiekimų rezultatus.

Mokinių pasiekimus standartizuotais testais bus galima vertinti 4-osios klasės ugdymo pabaigoje arba 5-osios klasės ugdymo pradžioje ir 8-osios klasės ugdymo pabaigoje arba 9-osios klasės ugdymo pradžioje.

Standartizuotos programos sukurtos vadovaujantis Pradinio ir pagrindinio ugdymo bendrosiomis programomis. Jose pirmą kartą sujungtos, susistemintos ir apibendrintos bandomųjų testavimų būdu gautos ir prityrusių mokytojų pateiktos žinios apie šalies 4-osios ir 8-osios klasių mokinių lietuvių kalbos ir matematikos bei aštuntokų istorijos pasiekimus.

Atlikti parengiamieji darbai standartizuotų testų išbandymui ir naudojimui mokyklose: sukauptas testų užduočių ir klausimų bankas, apmokyta per 100 specialistų, galinčių kokybiškai atnaujinti šį banką, konsultuoti mokyklas testų atlikimo ir jų rezultatų vertinimo klausimais.

Numatoma, kad ateityje standartizuotų testų rengimą, mokymus bei konsultacijas, kaip šiais produktais pasinaudoti, vykdys Nacionalinis egzaminų centras. Standartizuotų testų rengimo, atlikimo, vertinimo patirtis bus tiesiogiai panaudota ateityje organizuojant nacionalinius mokinių pasiekimų tyrimus.

Standartizuotos programos ir testai parengti įgyvendinant projekto „Standartizuotų mokinių pasiekimų vertinimo ir įsivertinimo įrankių bendrojo ugdymo mokykloms kūrimas“ I etapą. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Standartizuotus testus išmėgino 500 šalies mokyklų

Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva Nacionalinis egzaminų centras vykdė projektą, kurio tikslas – pačioms mokykloms įvertinti savo ugdymo kokybę ir ją gerinti. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »