Stojantieji į privatų universitetą gaus nebe „krepšelius“, o stipendijas

Publikuota: 2012 m. birželio 4 d. pirmadienis

Moksleiviai, ketinantys studijuoti privačiame ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, ir toliau galės pretenduoti į valstybinę finansinę paramą. Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nutarimą dėl studijų stipendijų skyrimo tvarkos, stojantieji į privačias aukštąsias mokyklas gaus studijų stipendijas, pakeisiančias „studijų krepšelius“, tačiau dydžiu prilygstančias pastariesiems.

„Džiaugiamės, kad buvo pritarta tam, kad pretenduoti į studijų stipendijas būtų galima bendra stojimo tvarka. Taip eliminuojama stojančiųjų į privačius universitetus nežinia. Valstybės skiriama studijų stipendija atitiks „studijų krepšelio“ dydį, tad esminio skirtumo stojantieji neturėtų pajusti“, – pažymi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Studijų stipendijos dydis atitiks norminės studijų kainos dydį (3892 Lt/metams). Į šias stipendijas galės pretenduoti tie, kurių konkursinis balas bus nemažesnis kaip 12. Studijų stipendija dengs dalį studijų ISM kainos, todėl susidariusį skirtumą turės padengti pats studentas. Tačiau, pasak ISM rektoriaus, tie, kurių konkursinis balas bus 20,2 ir daugiau, universitete studijuos visiškai nemokamai – jiems kainų skirtumo padengti nereikės.

„Patiems geriausiesiems užtikriname paramą, kuri padengia visą studijų mokestį. Pagal šią „ISM 100 talentų“ programą praėjusiais metais nemokamas studijas mūsų universitete pelnė 71 studentas, šiemet tikimės sulaukti nemažesnio gabiausių jaunuolių dėmesio, – teigia dr. Nerijus Pačėsa.  –  Norime, kad talentai liktų studijuoti mūsų šalyje, tad aktyviai bendradarbiaujame su verslu, stengdamiesi suteikti tiek finansinę paramą, tiek geresnes praktikos įmonėse galimybes“. Universiteto socialinę programą „ISM 100 talentų“, pagal kurią skiriamos šios stipendijos, finansuoja pats universitetas ir šalies įmonės.

Rektorius atkreipia dėmesį, kad informacija apie valstybinės studijų stipendijos gavimą būsimuosius studentus pasieks vasaros pabaigoje, tad daliai jaunuolių gali būti neramu, ar tikrai ją gaus. „Norintys studijuoti ISM ir turintys ne mažesnį kaip 18 konkursinį balą galės būti garantuoti, kad jiems teks padengti tik dalį studijų mokesčio – jie gaus arba valstybės paramą, arba mūsų skiriamą tokio paties dydžio studijų mokesčio nuolaidą visam studijų laikotarpiui. Finansinis aspektas svarbus daugeliui stojančiųjų, tad ši garantija gabiems ir motyvuotiems jaunuoliams suteiks užtikrintumo neabejoti savo pasirinkimu“, – sako dr. N. Pačėsa.

Pagal naująją Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą stojimo tvarką, moksleiviai, pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijas valstybiniame universitete, kaip finansavimo šaltinį prašyme turėtų nurodyti „vf“ (valstybės finansuojamos studijos), o siekiantys gauti valstybės paramą studijoms privačiame universitete – „st“ (stipendija). Bendrasis priėmimas vykdomas pagal Lietuvos aukštųjų mokyklų, susivienijusių į asociaciją bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO), nustatytą tvarką. Studijų stipendija, priešingai nei „studijų krepšelis“, bus skiriama visam studijų laikotarpiui.

Priėmimo sąlygos į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą nurodomos universiteto svetainėje. Pernai populiariausiomis universiteto studijų programomis tapo ekonomika, tarptautinis verslas ir komunikacija, finansai, taip pat stojantieji aktyviai rinkosi ekonomikos ir politikos bei vadybos programas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »