Stojantieji į privatų universitetą gaus nebe „krepšelius“, o stipendijas

Publikuota: 2012 m. birželio 4 d. pirmadienis

Moksleiviai, ketinantys studijuoti privačiame ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, ir toliau galės pretenduoti į valstybinę finansinę paramą. Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nutarimą dėl studijų stipendijų skyrimo tvarkos, stojantieji į privačias aukštąsias mokyklas gaus studijų stipendijas, pakeisiančias „studijų krepšelius“, tačiau dydžiu prilygstančias pastariesiems.

„Džiaugiamės, kad buvo pritarta tam, kad pretenduoti į studijų stipendijas būtų galima bendra stojimo tvarka. Taip eliminuojama stojančiųjų į privačius universitetus nežinia. Valstybės skiriama studijų stipendija atitiks „studijų krepšelio“ dydį, tad esminio skirtumo stojantieji neturėtų pajusti“, – pažymi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Studijų stipendijos dydis atitiks norminės studijų kainos dydį (3892 Lt/metams). Į šias stipendijas galės pretenduoti tie, kurių konkursinis balas bus nemažesnis kaip 12. Studijų stipendija dengs dalį studijų ISM kainos, todėl susidariusį skirtumą turės padengti pats studentas. Tačiau, pasak ISM rektoriaus, tie, kurių konkursinis balas bus 20,2 ir daugiau, universitete studijuos visiškai nemokamai – jiems kainų skirtumo padengti nereikės.

„Patiems geriausiesiems užtikriname paramą, kuri padengia visą studijų mokestį. Pagal šią „ISM 100 talentų“ programą praėjusiais metais nemokamas studijas mūsų universitete pelnė 71 studentas, šiemet tikimės sulaukti nemažesnio gabiausių jaunuolių dėmesio, – teigia dr. Nerijus Pačėsa.  –  Norime, kad talentai liktų studijuoti mūsų šalyje, tad aktyviai bendradarbiaujame su verslu, stengdamiesi suteikti tiek finansinę paramą, tiek geresnes praktikos įmonėse galimybes“. Universiteto socialinę programą „ISM 100 talentų“, pagal kurią skiriamos šios stipendijos, finansuoja pats universitetas ir šalies įmonės.

Rektorius atkreipia dėmesį, kad informacija apie valstybinės studijų stipendijos gavimą būsimuosius studentus pasieks vasaros pabaigoje, tad daliai jaunuolių gali būti neramu, ar tikrai ją gaus. „Norintys studijuoti ISM ir turintys ne mažesnį kaip 18 konkursinį balą galės būti garantuoti, kad jiems teks padengti tik dalį studijų mokesčio – jie gaus arba valstybės paramą, arba mūsų skiriamą tokio paties dydžio studijų mokesčio nuolaidą visam studijų laikotarpiui. Finansinis aspektas svarbus daugeliui stojančiųjų, tad ši garantija gabiems ir motyvuotiems jaunuoliams suteiks užtikrintumo neabejoti savo pasirinkimu“, – sako dr. N. Pačėsa.

Pagal naująją Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą stojimo tvarką, moksleiviai, pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijas valstybiniame universitete, kaip finansavimo šaltinį prašyme turėtų nurodyti „vf“ (valstybės finansuojamos studijos), o siekiantys gauti valstybės paramą studijoms privačiame universitete – „st“ (stipendija). Bendrasis priėmimas vykdomas pagal Lietuvos aukštųjų mokyklų, susivienijusių į asociaciją bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO), nustatytą tvarką. Studijų stipendija, priešingai nei „studijų krepšelis“, bus skiriama visam studijų laikotarpiui.

Priėmimo sąlygos į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą nurodomos universiteto svetainėje. Pernai populiariausiomis universiteto studijų programomis tapo ekonomika, tarptautinis verslas ir komunikacija, finansai, taip pat stojantieji aktyviai rinkosi ekonomikos ir politikos bei vadybos programas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »