Stojantieji į privatų universitetą gaus nebe „krepšelius“, o stipendijas

Publikuota: 2012 m. birželio 4 d. pirmadienis

Moksleiviai, ketinantys studijuoti privačiame ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, ir toliau galės pretenduoti į valstybinę finansinę paramą. Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nutarimą dėl studijų stipendijų skyrimo tvarkos, stojantieji į privačias aukštąsias mokyklas gaus studijų stipendijas, pakeisiančias „studijų krepšelius“, tačiau dydžiu prilygstančias pastariesiems.

„Džiaugiamės, kad buvo pritarta tam, kad pretenduoti į studijų stipendijas būtų galima bendra stojimo tvarka. Taip eliminuojama stojančiųjų į privačius universitetus nežinia. Valstybės skiriama studijų stipendija atitiks „studijų krepšelio“ dydį, tad esminio skirtumo stojantieji neturėtų pajusti“, – pažymi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Studijų stipendijos dydis atitiks norminės studijų kainos dydį (3892 Lt/metams). Į šias stipendijas galės pretenduoti tie, kurių konkursinis balas bus nemažesnis kaip 12. Studijų stipendija dengs dalį studijų ISM kainos, todėl susidariusį skirtumą turės padengti pats studentas. Tačiau, pasak ISM rektoriaus, tie, kurių konkursinis balas bus 20,2 ir daugiau, universitete studijuos visiškai nemokamai – jiems kainų skirtumo padengti nereikės.

„Patiems geriausiesiems užtikriname paramą, kuri padengia visą studijų mokestį. Pagal šią „ISM 100 talentų“ programą praėjusiais metais nemokamas studijas mūsų universitete pelnė 71 studentas, šiemet tikimės sulaukti nemažesnio gabiausių jaunuolių dėmesio, – teigia dr. Nerijus Pačėsa.  –  Norime, kad talentai liktų studijuoti mūsų šalyje, tad aktyviai bendradarbiaujame su verslu, stengdamiesi suteikti tiek finansinę paramą, tiek geresnes praktikos įmonėse galimybes“. Universiteto socialinę programą „ISM 100 talentų“, pagal kurią skiriamos šios stipendijos, finansuoja pats universitetas ir šalies įmonės.

Rektorius atkreipia dėmesį, kad informacija apie valstybinės studijų stipendijos gavimą būsimuosius studentus pasieks vasaros pabaigoje, tad daliai jaunuolių gali būti neramu, ar tikrai ją gaus. „Norintys studijuoti ISM ir turintys ne mažesnį kaip 18 konkursinį balą galės būti garantuoti, kad jiems teks padengti tik dalį studijų mokesčio – jie gaus arba valstybės paramą, arba mūsų skiriamą tokio paties dydžio studijų mokesčio nuolaidą visam studijų laikotarpiui. Finansinis aspektas svarbus daugeliui stojančiųjų, tad ši garantija gabiems ir motyvuotiems jaunuoliams suteiks užtikrintumo neabejoti savo pasirinkimu“, – sako dr. N. Pačėsa.

Pagal naująją Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą stojimo tvarką, moksleiviai, pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijas valstybiniame universitete, kaip finansavimo šaltinį prašyme turėtų nurodyti „vf“ (valstybės finansuojamos studijos), o siekiantys gauti valstybės paramą studijoms privačiame universitete – „st“ (stipendija). Bendrasis priėmimas vykdomas pagal Lietuvos aukštųjų mokyklų, susivienijusių į asociaciją bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO), nustatytą tvarką. Studijų stipendija, priešingai nei „studijų krepšelis“, bus skiriama visam studijų laikotarpiui.

Priėmimo sąlygos į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą nurodomos universiteto svetainėje. Pernai populiariausiomis universiteto studijų programomis tapo ekonomika, tarptautinis verslas ir komunikacija, finansai, taip pat stojantieji aktyviai rinkosi ekonomikos ir politikos bei vadybos programas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »