Studentai virtualioje erdvėje atkurs tarpukario Kauną

Publikuota: 2014 m. liepos 2 d. trečiadienis

Kaune duris atvėrė nauja moderni laboratorija, kurioje studentai ėmėsi virtualioje erdvėje atkurti visą tarpukario Kauno senamiestį bei rekonstruoti įspūdingus laikinosios sostinės fortų pabūklus.

Gegužės mėnesį atsidariusi Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto Multimedijos laboratorija studentams suteikia galimybę naudotis multimedijos technologijomis, atlikti tyrimus, kurti instaliacijas, pasinerti į virtualios ir išplėstinės realybės kūrimo virtuvę. Moderni techninė įranga studentams leidžia kurti videofilmus naudojant judesio fiksavimo (angl. motion capture) technologiją, animatroniką ir daug kitų vizualinių bei specialiųjų efektų.

Vienas naujausių laboratorijoje vykdomų projektų taip pat susijęs su istorija – čia konstruojami Kauno fortuose buvusių patrankų modeliai: tiek virtualūs, tiek atspausdinti 3D spausdintuvu. Nors dauguma eksponatų neišliko ir laboratorijai pateikti tik jų fragmentai, nuolaužos, tačiau kartu su studentais jau rengiama įspūdinga šių senovinių karybos pabūklų virtuali rekonstrukcija.

Multimedija besidomintys studentai entuziastingai ėmėsi idėjos virtualioje erdvėje atkurti tarpukario Kauno senamiestį. Šiuo projektu tikimasi sukurti galimybę pasivaikščioti po Rotušės aikštę – tokią, kokia ji buvo 1935-aisiais. Modeliuojamos trimatės anuometinio Kauno erdvės, žmonės, namai.

Nors laboratorija atnaujinta visai neseniai, čia jau užsimezgė ne viena iniciatyva: gegužės mėnesį VDU Menų fakulteto galerijoje „101“ savo darbus demonstravo animacijos ir kūrybinės multimedijos trečiakursiai, o VDU Kauno botanikos sode Augalų žavadienio dalyvius pakerėjo ant Godlevskio rūmų sienų demonstruota vaizdo instaliacija: visas pastatas 15 minučių skleidėsi gėlėmis, plasnojo drugeliais.

Šie projektai studentams nėra tik malonus laisvalaikio žaidimas, šiek tiek susijęs su mokslais – tai kartu ir mokymasis kurti rinkai aktualius produktus: pavyzdžiui, kūrybinės multimedijos pagrindų kursus lankantys studentai skatinami kurti projektus animacijos, vaizdo klipų gamybos, papildytos realybės srityse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »