Studentams – galimybė gauti valstybės paskolą

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 24 d. šeštadienis

Valstybinis studijų fondas (VSF) skelbia prašymų valstybės paskoloms ir valstybės remiamoms paskoloms gauti 2013/2014 m. m. rudens semestre priėmimo terminą – prašymai priimami iki š. m. rugsėjo 27 dienos.

Teisę gauti valstybės paskolas, vadovaujantis Valstybės paskolų ir valstybės remiamų paskolų studentams suteikimo, administravimo ir grąžinimo tvarkos aprašu, turi Lietuvos valstybinių aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų ir antrosios pakopos studentai, o valstybės remiamas paskolas – dar ir trečiosios pakopos bei laipsnio nesuteikiančiose studijų programose studijuojantys studentai.

Šių mokslo metų rudens semestre studentams bus teikiamos šios paskolos:

– valstybės paskolos studijų įmokai mokėti – skiriamos studentams, į aukštąsias mokyklas įstojusiems iki 2009 metų;

– studijų kainai sumokėti – paskolos suma negali viršyti studento mokamos studijų kainos;

– gyvenimo išlaidoms dengti – rudens semestre teikiamų paskolų dydis negali viršyti 25 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio – 3250 litų;

– dalinėms studijoms pagal tarptautines sutartis paremti – paskolos suma per vienus studijų metus negali viršyti 60 BSI dydžio – 7800 litų.

Prašymai valstybės ir valstybės remiamoms paskoloms gauti turi būti pildomi internetu. Jeigu pildant prašymą nurodomi kriterijai, suteikiantys pirmumo teisę gauti paskolą arba apmokėti palūkanas valstybės lėšomis, iki prašymų priėmimo termino pabaigos, t.y. š. m. rugsėjo 27 dienos, studentas arba jo įgaliotas asmuo (nuoroda į įgaliojimo formą) Valstybiniam studijų fondui turi pateikti dokumentus, įrodančius atitikimą minėtiems kriterijams.

Sąrašą studentų, kuriems siūloma sudaryti sutartis dėl valstybės ir valstybės remiamų paskolų, numatoma paskelbti š. m. spalio 16 dieną.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »