Studentams jau paskirtos paskolos

Publikuota: 2013 m. spalio 17 d. ketvirtadienis

Jau nuo šiandien, spalio 17 d., studentai galės pasirašyti valstybės ir valstybės remiamų paskolų sutartis. Apie skirtą paskolą studentai, kurie per nustatytą laikotarpį pateikė prašymus joms gauti, gali sužinoti prisijungę prie savo anketos Valstybinio studijų fondo interneto tinklalapyje www.vsf.lt.

2013 m. rugsėjo 27 d. pasibaigus prašymų-anketų teikimui paskoloms rudens semestrui gauti, iš viso buvo pateikti 7 254 prašymai. Paskolos skirtos ne visiems pateikusiems prašymus-anketas.

Prašymai nepatenkinti studentams, nevykdžiusiems įsipareigojimo laiku mokėti įmokas pagal anksčiau sudarytas paskolų sutartis, išėjusiems akademinių atostogų, nutraukusiems ar sustabdžiusiems studijas, atsisakiusiems paskolos arba tiems, kurie neturėjo teisės gauti atitinkamos rūšies paskolą.

Patikrinus studentų pateiktus duomenis, buvo atrinkti 6 864 prašymai valstybės remiamoms paskoloms gauti. Šioms paskoloms išmokėti bus skiriami 35,6 mln. litų. Rudens semestrą dar 2 studentai turi galimybę sudaryti valstybės paskolų sutartis. Prašoma suma, skirta studijų įmokai gauti, siekia 1 040 litų.

Studentai, kuriems paskirta valstybės remiama paskola, nuo spalio 17 d. iki lapkričio 14 d. (įskaitytinai) galės pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutartis viename iš atrinktų bankų (DNB bankas, AB „Swedbank“ ir AB „Šiaulių bankas“). Dokumentus pateikus bankui, paskolos sutartis sudaroma ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, o pirmoji paskolos dalis išmokama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo dienos.

Bankas turi teisę atsisakyti su studentu pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutartį paaiškėjus faktams apie jo ankstesnių skolinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą.

Valstybės paskolos sutartis studentai galės pasirašyti nuo spalio 17 d. iki lapkričio 14 d. (įskaitytinai) atvykę į Fondą. Studijų įmokos aukštąsias mokyklas pasieks per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo datos. Sutarčių pasirašymo grafikas jau skelbiamas Fondo tinklalapyje www.vsf.lt.  

Atvykdamas pasirašyti sutartį tiek į banką, tiek į Valstybinį studijų fondą studentas privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei negali kreiptis pats studentas, tai gali padaryti ir jo įgaliotas asmuo, pateikęs teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »