Studentus vis labiau vilioja studijos ne Europos valstybėse

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 24 d. pirmadienis

Rudens semestrą iš 85 ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų, pagal mainų programas išvykusių studijuoti į svečias pasaulio šalis, ketvirtadalis jų (20) naujus mokslo metus pasitiko Azijos ir Šiaurės Amerikos universitetuose.

„Išvykti mokytis į užsienį studentus vilioja du dalykai: jie nori pažinti tolimus, egzotiškus kraštus ir įgyti konkurencingą išsilavinimą. Daugelis jų renkasi studijas už Europos ribų: Singapūre, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Australijoje, JAV, Kanadoje. Mainų programos – proga ne tik pakeliauti, tačiau įgyti patirties, studijuojant pasaulio ekonomikos, verslo ir politikos centruose – Azijos ir Šiaurės Amerikos šalyse. Tikime, kad galimybės išvykti mokytis į garsiausius užsienio universitetus skatina mūsų šalies studentus pasilikti Lietuvoje, juk tarptautiniai mainai ir aktyvus bendradarbiavimas su geriausias pasaulio universitetais yra vienas pagrindinių aukštųjų mokyklų konkurencingumo kriterijų“, – teigė ISM tarptautinių ryšių skyriaus vadovė dr. Rūta Kazlauskaitė.

Dalyvaudami mainų programose studentai mielai renkasi ir senąsias Europos šalis, iš kurių populiariausios: Prancūzija, Austrija, Norvegija, Ispanija, Vokietija. „Tarp studentų populiarėja dvigubo diplomo programos, suteikiančios galimybę įgyti du tarptautinio lygio diplomus: ISM ir pasirinkto užsienio universiteto. Šiemet pagal dvigubo diplomo programą daugiausia – dešimt ISM studentų – išvyko studijuoti į Norvegijos BI Norwegian Business School. Kiti aštuoni studentai pasirinko Prancūzijos Euromed Management,  INSEEC Paryžiaus ir Bordo verslo mokyklas bei  Belgijos HEC Management School“, – sakė R. Kazlauskaitė.

Išvykusius studentus Lietuvoje pakeitė 72 bakalauro ir  magistro studentai iš penkiolikos užsienio šalių. Trečdalis studentų atvyko iš Prancūzijos, 16 iš Ispanijos ir Portugalijos, 5 iš Vokietijos, 6 iš Pietų Korėjos, 4 iš Singapūro.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bendradarbiauja su daugiau nei 100 akademinių mainų partnerių visame pasaulyje: Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Australijoje ir Afrikoje. Studijuojantys paskutiniuose bakalauro kursuose turi galimybę užsienyje atlikti ir darbo praktiką.

Švietimo mainų paramos fondui apžvelgus 2010–2011 mokslo metų aukštųjų mokyklų dalyvavimą Erasmus mainų programoje ir įvertinus bendrą studentų skaičių, paaiškėjo, jog ISM studentai turi daugiausiai galimybių vykti į Erasmus studijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »