Studentus vis labiau vilioja studijos ne Europos valstybėse

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 24 d. pirmadienis

Rudens semestrą iš 85 ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų, pagal mainų programas išvykusių studijuoti į svečias pasaulio šalis, ketvirtadalis jų (20) naujus mokslo metus pasitiko Azijos ir Šiaurės Amerikos universitetuose.

„Išvykti mokytis į užsienį studentus vilioja du dalykai: jie nori pažinti tolimus, egzotiškus kraštus ir įgyti konkurencingą išsilavinimą. Daugelis jų renkasi studijas už Europos ribų: Singapūre, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Australijoje, JAV, Kanadoje. Mainų programos – proga ne tik pakeliauti, tačiau įgyti patirties, studijuojant pasaulio ekonomikos, verslo ir politikos centruose – Azijos ir Šiaurės Amerikos šalyse. Tikime, kad galimybės išvykti mokytis į garsiausius užsienio universitetus skatina mūsų šalies studentus pasilikti Lietuvoje, juk tarptautiniai mainai ir aktyvus bendradarbiavimas su geriausias pasaulio universitetais yra vienas pagrindinių aukštųjų mokyklų konkurencingumo kriterijų“, – teigė ISM tarptautinių ryšių skyriaus vadovė dr. Rūta Kazlauskaitė.

Dalyvaudami mainų programose studentai mielai renkasi ir senąsias Europos šalis, iš kurių populiariausios: Prancūzija, Austrija, Norvegija, Ispanija, Vokietija. „Tarp studentų populiarėja dvigubo diplomo programos, suteikiančios galimybę įgyti du tarptautinio lygio diplomus: ISM ir pasirinkto užsienio universiteto. Šiemet pagal dvigubo diplomo programą daugiausia – dešimt ISM studentų – išvyko studijuoti į Norvegijos BI Norwegian Business School. Kiti aštuoni studentai pasirinko Prancūzijos Euromed Management,  INSEEC Paryžiaus ir Bordo verslo mokyklas bei  Belgijos HEC Management School“, – sakė R. Kazlauskaitė.

Išvykusius studentus Lietuvoje pakeitė 72 bakalauro ir  magistro studentai iš penkiolikos užsienio šalių. Trečdalis studentų atvyko iš Prancūzijos, 16 iš Ispanijos ir Portugalijos, 5 iš Vokietijos, 6 iš Pietų Korėjos, 4 iš Singapūro.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas bendradarbiauja su daugiau nei 100 akademinių mainų partnerių visame pasaulyje: Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Australijoje ir Afrikoje. Studijuojantys paskutiniuose bakalauro kursuose turi galimybę užsienyje atlikti ir darbo praktiką.

Švietimo mainų paramos fondui apžvelgus 2010–2011 mokslo metų aukštųjų mokyklų dalyvavimą Erasmus mainų programoje ir įvertinus bendrą studentų skaičių, paaiškėjo, jog ISM studentai turi daugiausiai galimybių vykti į Erasmus studijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »