Studijų parodoje – apie galimybes pradėti verslą ir gauti jam paramą

Publikuota: 2012 m. vasario 2 d. ketvirtadienis

Parodoje „Mokymasis. Studijos. Karjera 2012“, vyksiančioje vasario 2-4 d. Vilniuje, Lietuvos parodų centre „Litexpo“, lankytojai galės susipažinti su paramos jaunam verslui galimybėmis. Savo stende veiklą pristatys Verslumo skatinimo fondas, kuriam lėšos, skirtos iš Europos socialinio fondo, suteikia galimybę labai mažoms, mažoms įmonėms ir fiziniams asmenims palankiomis sąlygomis pradėti ar plėtoti naują verslą, dalyvauti verslo pagrindų mokymuose.

Besidominčius galimybėmis pasinaudoti Verslumo skatinimo fondo teikiamomis galimybėmis konsultuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai, Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) atstovai.

Verslumo skatinimo fondo stendas – Europos Sąjungos (ES) iniciatyvos „Judus jaunimas“ stendo dalis, jis bus įsikūręs 3 salės fojė. „Judus jaunimas“ yra ES ekonomikos augimo strategijos „Europa 2020“ dalis. Tai Europos jaunimo švietimo ir užimtumo politikos priemonių visuma, pradėta įgyvendinti 2010 m., kurios tikslas – pagerinti jaunimo išsilavinimą ir įsidarbinimo galimybes, sumažinti jaunimo nedarbą ir padidinti įsidarbinusių jaunuolių skaičių, siekiant platesnio ES tikslo, kad dirbtų 75 proc. darbingo amžiaus (20–64 m.) žmonių.

„Judaus jaunimo“ stende parodos lankytojai galėsi susipažinti su ES judumo programomis moksleiviams, studentams, savanoriams ir norintiems pradėti verslą. Stende vyks konsultacijos, kaip susirasti įdomią stažuotę, gauti darbą, pradėti verslą ir gauti jam paramą.

Verslumo skatinimo fondas buvo įsteigtas 2009 m. gruodžio 30 d. SADM iniciatyva, pasirašius trišalę steigimo sutartį tarp SADM ir Finansų ministerijos bei bendrovės INVEGA. Šiandien SADM pristatė naujieną – iki 86 tūkst. litų dydžio labai mažomis paskolomis iš Verslumo skatinimo fondo pasinaudoję asmenys ar įmonės galės gauti 95 proc. sumokėtų palūkanų kompensaciją. Ši lengvata bus taikoma ne tik naujai iš minėto fondo paimtoms paskoloms, bet ir toms, kurios jau yra naudojamos, siekiant plėtoti verslą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »