Su jaunimu dirbantys asmenys vertina savo kompetencijas

Publikuota: 2013 m. sausio 4 d. penktadienis

Jau daugiau nei du mėnesius Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) kviečia su jaunimu dirbančius asmenis internetiniame tinklapyje www.jaunimodarbuotojas.lt įsivertinti savo turimas kompetencijas. Šis vertinimo mechanizmas asmenims padeda atsakyti į itin svarbius klausimus: ar jau turiu pakankamai žinių, įgūdžių darbui su jaunimu? Kuriose srityse turėčiau kelti savo kompetencijas ir tobulėti?

Kompetencijų vertinime gali dalyvauti visi pilnamečiai asmenys, turintys vidurinį išsilavinimą ir šiuo metu savanoriškai ar formaliai dirbantys su jaunimu įvairiose organizacijose ar institucijose. Vertinimas vyksta keliais etapais. Visų pirma, asmuo, norintis dalyvauti vertinime, užsiregistruoja www.jaunimodarbuotojas.lt ir užpildo savianalizės klausimyną. Antrajame etape ekspertas–vertintojas individualaus pokalbio metu pagilina ir papildo vertinamojo savianalizę. Galiausiai, nustačius poreikį, taikomi papildomi vertinimo metodai: atvejo analizė, užsiėmimai grupėse, simuliaciniai žaidimai ar kiti tiksliniai metodai. Viso vertinimo metu duomenys yra kaupiami, o vėliau sisteminami į dokumentų rinkinį, vadinamą portfolio, kuriame atsispindi ne tik visas vertinimo procesas, bet ir eksperto–vertintojo išvados bei tolesnės rekomendacijos. Įvertintiems asmenims pagal poreikį bus organizuojami mokymai, skirti ugdyti trūkstamas kompetencijas.

„Lietuvoje sukurta ir pradėta vykdyti šiuolaikiška, lengvai pasiekiama bei efektyvi sistema, kuri padės su jaunimu dirbantiems specialistams iš įvairių sričių – kultūros, sporto, sveikatos ir kitų – įsivertinti jau sukauptą žinių bagažą bei susikurti savo, kaip jaunimo darbuotojo, portfolio“, – teigia Departamento direktorius Mindaugas Kuliavas.

„Džiaugiuosi, kad kompetentingų jaunimo darbuotojų artimiausiu metu padaugės, nes tęsiant įgyvendinamo Projekto veiklas, asmenys, www.jaunimodarbuotojas.lt sistemoje įsivertinę savo kompetencijas, bus kviečiami tobulintis Departamento organizuojamuose mokymuose, įgyti naujų žinių bei įgūdžių.“

Iki šiol sistemoje registruojasi su jaunimu dirbantys asmenys iš skirtingų šalies regionų, tačiau aktyviausias – Panevėžio regionas. Pastebima, jog amžius nėra kliūtis tapti jaunimo darbuotoju ir kelti savo kompetencijas. Užsiregistravusieji reprezentuoja ir plačią veiklos specializacijų įvairovę: nuo skautiškųjų iki organizacijų, dirbančių jaunimo verslumo srityje, atstovų, aktyvūs įvairių kultūros, jaunimo, sporto centrų darbuotojai.

Norintys patekti į šį vertinimo etapą, turi užpildyti savianalizės anketas ne vėliau nei iki kovo 11 d. (imtinai).

Daugiau informacijos – www.jaunimodarbuotojas.lt.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »