Su jaunimu dirbantys asmenys vertina savo kompetencijas

Publikuota: 2013 m. sausio 4 d. penktadienis

Jau daugiau nei du mėnesius Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) kviečia su jaunimu dirbančius asmenis internetiniame tinklapyje www.jaunimodarbuotojas.lt įsivertinti savo turimas kompetencijas. Šis vertinimo mechanizmas asmenims padeda atsakyti į itin svarbius klausimus: ar jau turiu pakankamai žinių, įgūdžių darbui su jaunimu? Kuriose srityse turėčiau kelti savo kompetencijas ir tobulėti?

Kompetencijų vertinime gali dalyvauti visi pilnamečiai asmenys, turintys vidurinį išsilavinimą ir šiuo metu savanoriškai ar formaliai dirbantys su jaunimu įvairiose organizacijose ar institucijose. Vertinimas vyksta keliais etapais. Visų pirma, asmuo, norintis dalyvauti vertinime, užsiregistruoja www.jaunimodarbuotojas.lt ir užpildo savianalizės klausimyną. Antrajame etape ekspertas–vertintojas individualaus pokalbio metu pagilina ir papildo vertinamojo savianalizę. Galiausiai, nustačius poreikį, taikomi papildomi vertinimo metodai: atvejo analizė, užsiėmimai grupėse, simuliaciniai žaidimai ar kiti tiksliniai metodai. Viso vertinimo metu duomenys yra kaupiami, o vėliau sisteminami į dokumentų rinkinį, vadinamą portfolio, kuriame atsispindi ne tik visas vertinimo procesas, bet ir eksperto–vertintojo išvados bei tolesnės rekomendacijos. Įvertintiems asmenims pagal poreikį bus organizuojami mokymai, skirti ugdyti trūkstamas kompetencijas.

„Lietuvoje sukurta ir pradėta vykdyti šiuolaikiška, lengvai pasiekiama bei efektyvi sistema, kuri padės su jaunimu dirbantiems specialistams iš įvairių sričių – kultūros, sporto, sveikatos ir kitų – įsivertinti jau sukauptą žinių bagažą bei susikurti savo, kaip jaunimo darbuotojo, portfolio“, – teigia Departamento direktorius Mindaugas Kuliavas.

„Džiaugiuosi, kad kompetentingų jaunimo darbuotojų artimiausiu metu padaugės, nes tęsiant įgyvendinamo Projekto veiklas, asmenys, www.jaunimodarbuotojas.lt sistemoje įsivertinę savo kompetencijas, bus kviečiami tobulintis Departamento organizuojamuose mokymuose, įgyti naujų žinių bei įgūdžių.“

Iki šiol sistemoje registruojasi su jaunimu dirbantys asmenys iš skirtingų šalies regionų, tačiau aktyviausias – Panevėžio regionas. Pastebima, jog amžius nėra kliūtis tapti jaunimo darbuotoju ir kelti savo kompetencijas. Užsiregistravusieji reprezentuoja ir plačią veiklos specializacijų įvairovę: nuo skautiškųjų iki organizacijų, dirbančių jaunimo verslumo srityje, atstovų, aktyvūs įvairių kultūros, jaunimo, sporto centrų darbuotojai.

Norintys patekti į šį vertinimo etapą, turi užpildyti savianalizės anketas ne vėliau nei iki kovo 11 d. (imtinai).

Daugiau informacijos – www.jaunimodarbuotojas.lt.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »