Sukurta medžiaga naujos kartos saulės elementams

Publikuota: 2015 m. liepos 20 d. pirmadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) Organinės chemijos katedros laboratorijose susintetinta medžiaga siūlo kelis kartus pigesnę alternatyvą tai, kuri šiandien naudojama hibridiniuose saulės elementuose.

KTU chemikų sukurtos medžiagos efektyvumas buvo patvirtintas Šveicarijos federalinio technologijos instituto Lozanoje fizikų komandos; apie atradimą skelbianti publikacija pateko tarp 5 proc. įtakingiausiųjų prestižiniame chemijos srities mokslo žurnale „Angewandte Chemie International Edition“.

„Mūsų susintetinta medžiaga yra akivaizdžiai pigesnė, o jos sintezės procesas – daug paprastesnis už šiuo metu žinomos ir naudojamos analoginės medžiagos. Be to, jos Saulės energijos konvertavimo į elektrą efektyvumas labai panašus, t. y. savo savybėmis mūsų sukurta medžiaga nė kiek nenusileidžia šiandien žinomoms alternatyvoms“, – teigia išradimą padariusiai KTU chemijos tyrėjų grupei vadovaujantis profesorius Vytautas Getautis.

Šveicarijos fizikų sukonstruoti saulės elementai su KTU laboratorijose susintetintais organiniais puslaidininkiais pasiekė 16,9 proc. Saulės energijos konvertavimo į elektrą našumą. Pasaulyje žinomos tik kelios tokio aukšto našumo organinės medžiagos.

V. Getautis pabrėžia, jog sukurtoji medžiaga yra skirta ateities saulės elementams, šiandien pramoniniu būdu gaminamieji ir naudojami yra neorganinių puslaidininkių pagrindu. Hibridiniai, organinių medžiagų turintys naujosios kartos elementai dar tik kuriami pažangiausiose pasaulio laboratorijose.

KTU ir Šveicarijos federalinis technologijos institutas Lozanoje išradimą užregistravo Europos patentų biure.

Straipsnis, kuriame pristatomi tarptautinės mokslininkų grupės atradimai, sulaukė išskirtinio prestižinio chemijos srities mokslo žurnalo „Angewandte Chemie Int. Ed.“ (IF 11.336) redakcijos įvertinimo. Kauno ir Lozanos tyrėjų parengta publikacija recenzentų buvo priskirta VIP straipsnių (angl. „Very imporant paper“) kategorijai.

„Patekome tarp 5 proc. svarbiausiųjų šio mokslo žurnalo, kurį seka visi dirbantieji chemijos srityje, publikacijų. Vien pasirodymas tokio lygio žurnale mokslininkams iš Lietuvos yra didžiulis pasiekimas. Na, o ateityje, kartu su įtakingais partneriais įregistruotas išradimo patentas, tikėtina atneš ir materialinės naudos universitetui“, – įsitikinęs KTU chemijos profesorius V. Getautis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »