Susidomėjimas naujomis magistrantūros studijomis VU Teisės fakultete didėja

Publikuota: 2012 m. birželio 13 d. trečiadienis

Nuo birželio 1 dienos prasidėjus priėmimui į aukštąsias mokyklas, stojantieji aktyviai teikia prašymus studijuoti Vilniaus universiteto Teisės fakultete pagal naujas II pakopos magistrantūros programas „Baudžiamoji justicija“ ir „Viešoji teisė“. Taip pat gaunama daug prašymų studijuoti magistrantūros studijų programoje „Europos Sąjungos verslo teisė“, į kurią šiais mokslo metais priimama jau antrą kartą. Naujausiomis studijų programomis domisi tiek teisininko kvalifikacinį laipsnį jau turintys Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventai, tiek ir teisės mokslų bakalaurai. Čia naujos galimybės atsiveria ir Mykolo Romerio universiteto teisės programų absolventams, kurie iki šiol neturėjo kito studijų Lietuvoje pasirinkimo.

„Vilniaus universiteto Teisės fakultetas nuolat atnaujina savo studijų programas. Pastaruoju metu pastebėjome tam tikrą specializuotų aukšto kokybinio lygmens studijų trūkumą. Apie poreikį parengti ir perkvalifikuoti aukštąjį universitetinį išsilavinimą turinčius teisininkus kalba ir mūsų partneriai – advokatų kontoros, teisėsaugos institucijos, verslininkai. Tad manome, kad būtina atsižvelgti į kintančius rinkos poreikius ir pasiūlyti studentams tai, ko jiems trūksta“,- tvirtina Teisės fakulteto dekanas prof. Vytautas Nekrošius.

Šios programos skirtos tiek teisininko kvalifikacinį laipsnį jau turintiems universitetų Teisės fakultetų absolventams, tiek ir universitetuose įgijusiems teisės mokslų bakalauro laipsnį, studijų trukmė – 1,5 metų.  Teorinės studijos su praktiniais užsiėmimais vyks du semestrus, o trečiąjį semestrą studentai rašys magistro darbą, atliks mokslinio tiriamojo darbo praktiką ir laikys baigiamąjį egzaminą.

Baudžiamosios justicijos magistro programoje studentai studijuos tarptautinę ir Europos Sąjungos baudžiamąją teisę, tarptautinę teisinę pagalbos baudžiamosiose bylose, baudžiamąją atsakomybę už atskiras nusikaltimų rūšis, nusikaltimų kvalifikavimą,  įrodymus ir įrodinėjimą, kaltinimą ir gynybą, bausmių skyrimo problemas, konstitucinę jurisprudenciją baudžiamojoje justicijoje ir kitus dalykus.

Šias studijas baigusių teisininkų perspektyvos, Fakulteto vadovybės įsitikinimu, tikrai geros. Tokius aukštos kvalifikacijos teisininkus, įvaldžiusius ir savarankiškos mokslinės analizės įgūdžius, labai vertina darbdaviai, darbo rinkoje jiems atsiveria plačios galimybės. Tokie specialistai labai vertinami teismuose, prokuratūroje, policijoje ir kitose teisėsaugos institucijose, advokatūroje.

Viešosios teisės studijas pasirinkę studentai mokysis tokių disciplinų: viešasis administravimas ir viešojo intereso teisinė apsauga, viešoji tarnyba, teisėkūros problemos, viešųjų funkcijų finansavimo teisinio reguliavimo problemos, viešojo administravimo jurisprudencija. Jie turės galimybę mokytis 5 pasirinktų dalykų. Abi studijų programos baigiamos magistro darbu ir baigiamuoju egzaminu.

Viešąją teisę baigę teisininkai orientuoti į praktinį viešosios valdžios funkcijų aptarnavimą, tai bus aukščiausios kvalifikacijos specialistai, galintys atlikti kokybišką teisės aktų praktikos analizę ir pasiūlyti teisinius sprendimus.

„Europos Sąjungos verslo teisės“ magistro programoje bus rengiami tarptautinę ir Europos Sąjungos teisę išmanantys specialistai, galintys teikti aukščiausio lygio teisines paslaugas tarptautinio ir nacionalinio verslo subjektams. Studentai studijuos tokius dalykus kaip Europos prievolių teisė, Europos Sąjungos bendrovių teisė, bendrosios rinkos laisvės taikytina teisė ir jurisdikcijų koalizijos, konkurencijos teisė. Studentai galės rinktis ir gilintis į ES Teisingumo Teismo, tarptautinio apmokestinimo, intelektinės nuosavybės, viešųjų pirkimų teisių, teismų jurisprudencijos civilinėse bylose problemas.

Daugiau informacijos http://www.tf.vu.lt/lt/studijos/magistranturos-studijos

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »