Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas svarstė priėmimo į valstybės finansuojamų vietų skaičių mažinimą į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas

Publikuota: 2012 m. vasario 23 d. ketvirtadienis

Vasario 22 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas posėdyje svarstė Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvos kūno kultūros akademijos ir Šiaulių universiteto rektorių kreipimąsi dėl valstybės finansuojamų vietų skaičiaus stojantiems į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas mažinimo.

Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvos kūno kultūros akademijos ir Šiaulių universiteto atstovai teigė, kad valstybės finansuojamų vietų mažinimas stojant į švietimo ir ugdymo studijų kreipties programas yra neproporcingas lyginant su kitomis studijų krypčių grupėmis. Aukštųjų mokyklų teigimu, atsižvelgiant į abiturientų skaičiaus mažėjimą, studijų „krepšelio“ mažinimo procentas turėtų būti proporcingas ir vienodas visoms studijų krypčių grupėms. Taip pat akcentuojama, kad švietimo sistemoje yra pedagoginės veiklos sričių, kuriose specialistų poreikis šiuo metu didėja (pvz., fizinių mokslų pedagogų poreikis), taip pat pabrėžiama, kad šiuo metu dirba daug pensinio amžiaus ar artėjančių prie jo asmenų, todėl natūrali pedagogų kaita kasmet reikalauja jaunų specialistų visose ugdymo pakopose.

Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė akcentavo, kad švietimo krypčių bakalauro studijų finansavimas mažinamas reaguojant į sumažėjusį pedagogų poreikį ir į tai, kad pradedama įgyvendinti kitas priemones, skirtas pedagogų rengimui ir perkvalifikavimui. Viceministrė pabrėžė, kad negalima ignoruoti demografinių tendencijų, mokinių mažėjimo, mokyklų tinklo optimizavimo ir fakto, kad šiuo metu pedagogų yra paruošta ir rengiama per daug. N. Putinaitė taip pat priminė, kad finansavimas studijų sritims nustatomas atsižvelgiant į valstybės poreikius ir finansines galimybes. 2012 metais didžiausia lėšų dalis skiriama perspektyviems technologijos mokslams, didinamas finansavimas biomedicinos studijoms kolegijose siekiant, kad daugiau lėšų gautų žemės ūkio studijų programos. Tuo tarpu kai kurioms socialinių mokslų studijų kryptims finansavimas yra mažinamas, pvz. vadybos studijos - apie 20 proc.

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai pabrėžė, kad valstybė turi pareigą tam tikrą skaičių studentų finansuoti, tačiau finansavimo apimtis turi priklausyti nuo valstybės poreikio. Komiteto nariai pabrėžė, kad sunku rasti pusiausvyrą tarp valstybės ir universitetų interesų. Taip pat buvo akcentuota, kad studentų skaičiaus mažėjimas yra didelis iššūkis aukštosioms mokykloms, kurios turi pačios ieškoti galimų prisitaikymo būdų.

Komitetas, išklausęs aukštųjų mokyklų ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų nuomones, nutarė gegužės mėnesį organizuoti platesnę diskusiją dėl pedagogų rengimo perspektyvų Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »