Tarp „Erasmus“ programos ambasadorių Europoje – ir lietuvė studentė iš VGTU

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 5 d. pirmadienis

Daugiau nei 25 metus Europoje gyvuojančia akademinių mainų programa „Erasmus“ jau pasinaudojo daugiau nei 3 milijonai studentų. Šia gražia proga iš kiekvienos dalyvaujančios šalies buvo išrinktas atstovas, galintis reprezentuoti programą ir savo šalį. Lietuvos ambasadore tapo Gabija Cijūnaitytė, studijuojanti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU).

„Erasmus“ studentų tinklo (ESN) ir Europos komisijos organizuotame ambasadorių konkurse dalyvavo 1 800 studentų, 2012–2013 mokslo metais dalyvavusių „Erasmus“ programoje. Konkurso paraiškose jie turėjo plačiau papasakoti apie tarptautinių mainų suteiktas galimybes ir savo unikalią patirtį. Iš viso buvo išrinktos 33 įdomiausios skirtingų šalių studentų istorijos, kurios dabar platinamos visai „Erasmus“ bendruomenei.

Reprezentuoti Lietuvą išrinkta 21-erių metų VGTU informacinių technologijų paslaugų valdymo studentė Gabija Cijūnaitytė. Mergina praėjusiais mokslo metais pusmetį mokėsi viename iš Danijos universitetų, o dabar dar kartą išvyko į šią šalį atlikti profesinės praktikos.

Studijų Danijoje metu ji su keliais bendramoksliais vienai šalies kompanijai kūrė programinę įrangą ir įgijo neįkainojamos darbo tarptautinėje aplinkoje patirties. „Įvairių tautybių žmonės turi skirtingą požiūrį į darbinius procesus, todėl išmokau būti tolerantiška, pažvelgti į situaciją kito žmogaus akimis ir prisitaikyti prie jo pasaulėžiūros“, – pasakojo Gabija. Ji taip pat pabrėžė, kad tiek studijų, tiek praktikos metu ne tik įgijo naujų žinių, bet ir tobulino anglų kalbos žinias bei bendravimo įgūdžius.

„Po pusmečio studijų užsienyje grįžau į Lietuvą susipažinusi ne vien su kitos šalies papročiais ir kultūra ar susiradusi naujų draugų, bet ir geriau pažinusi save. Tapau išmintingesnė, įgijau naujos patirties ir labiau pasitikiu savo jėgomis“, – sakė VGTU studentė.

Nuo 2000-ųjų daugėja lietuvių studentų, pasirenkančių bent vieną semestrą mokytis užsienio universitete. Remiantis Švietimo mainų paramos fondo statistika, 2011–2012 metais studijuoti ar atlikti praktikos pagal „Erasmus“ programą išvyko 3548 studentai . Mainų programoje dalyvauja ir dėstytojai, kurie siunčiami į užsienio universitetus skaityti paskaitų. Tokių akademikų iš Lietuvos 2011–2012 mokslo metais buvo 928.

Pasak naujausios „Erasmus“ statistikos, VGTU pateko tarp 100 tarptautiškiausių Europos universitetų – jis užima 24-ąją vietą pagal dėstytojų ir 69-ąją – pagal studentų mainus. Praėjusiais mokslo metais galimybe studijuoti ar atlikti praktiką užsienyje pasinaudojo 500 VGTU bakalauro bei magistrantūros studentų.

Net 14 procentų VGTU absolventų turi studijų ar praktikos užsienyje patirties – santykinai daugiausiai iš visų universitetų Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »