Tarp paklausiausių šiame amžiuje – IT specialybės

Publikuota: 2013 m. gruodžio 5 d. ketvirtadienis

Šiandien sparčiai populiarėjant naujausioms įvairių sričių technologijoms, visame pasaulyje daugėjant darbų ir sandorių, atliekamų nuotoliniu būdu, be abejonės, keičiasi ir darbo rinkos tendencijos. Mokslo ir verslo analitikai viešojoje erdvėje jaunus žmones nuolat ragina rinktis ateityje paklausias specialybes, ypač susijusias su IT. Ar atsižvelgia į ateities prignozes Lietuvos gyventojai? Šiemet technologijos mokslus pasirinko 14, 5 proc. abiturientų (t. y. 2,5 proc. daugiau nei 2011 m.), fizinių mokslų – 7,5 proc. (0, 5 proc. daugiau), biomedicinos – 19, 9 proc. (3,9 proc. daugiau). Prognozuojama, kad šie skaičiai ir toliau augs, nors kol kas mūsų šalyje vis dar populiariausi sociainiai mokslai (juos rinkosi 44, 5 proc. jaunuolių).

Vieno prestižiškiausių verslo žurnalų „Forbes“ sudarytame paklausiausių ateities specialybių sąrašo viršuje – informacinių technologijų ir medicinos srities atstovai. Jų paklausa esą nuolat augs. Pirmiausia IT specialybės sritis – programuotojai ir programų architektai, be kurių neįsivaizduojama nei šiandienos, nei ateities verslo, mokslo rinka. Paklausūs rinkoje ir grafikos specialistai, ir, be abejonės, IT konsultantai, nuolat skubantys į pagalbą kasdien internetu besinaudojantiems vartotojams, paprasta kalba išverčiantys sudėtingą kompiuterinę kalbą.

„Forbes“ prognozėmis, ateityje darbo atsiras ir netruks įvairių inžinerinių specialybių atstovams, tarp jų – dirbantiems statybos ar automobilių sektoriuje. Naujos kartos aplinką tausojantys ekologiniai būstai, intelektiniai pastatai, vidaus degimo varikliai, elektromobiliai turi akivaizdžią tendenciją virsti ateinančių kartų kasienybe.

Prie inžinierių „Forbes“ priskiriami ir įvairių sričių gamybos inžinieriai – vidurinės grandies vadovai, galintys sėkmingai organizuoti darbą gamybos įmonėse, kur naudojami naujos kartos įrenginiai, automatizuojami gamybos procesai, tačiau jiems valdyti reikalingi kompetentingi darbuotojai.

Lazeriai, nanotechnologijos, molekulinė biologija, biomedicina Lietuvoje – taip pat išskirtinos kaip sritys, kurių specialistai gali puikiai konkuruoti pasaulinėje rinkoje. Mūsų šalis turi šių sričių tarptautinio lygio mokslininkų, tyrimų centrų. Lietuva pamažu investuoja į savo mokslinių tyrimų laboratorijas, nors tenka konkuruoti su šalimis milžinėmis.

Taigi sekant ateities prognozes ir tikslingai pasirenkant jau šiandien įmanoma tapti konkurencingam ne tiksavo šalies, bet ir viso pasaulio rinkoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »