Tarp paklausiausių šiame amžiuje – IT specialybės

Publikuota: 2013 m. gruodžio 5 d. ketvirtadienis

Šiandien sparčiai populiarėjant naujausioms įvairių sričių technologijoms, visame pasaulyje daugėjant darbų ir sandorių, atliekamų nuotoliniu būdu, be abejonės, keičiasi ir darbo rinkos tendencijos. Mokslo ir verslo analitikai viešojoje erdvėje jaunus žmones nuolat ragina rinktis ateityje paklausias specialybes, ypač susijusias su IT. Ar atsižvelgia į ateities prignozes Lietuvos gyventojai? Šiemet technologijos mokslus pasirinko 14, 5 proc. abiturientų (t. y. 2,5 proc. daugiau nei 2011 m.), fizinių mokslų – 7,5 proc. (0, 5 proc. daugiau), biomedicinos – 19, 9 proc. (3,9 proc. daugiau). Prognozuojama, kad šie skaičiai ir toliau augs, nors kol kas mūsų šalyje vis dar populiariausi sociainiai mokslai (juos rinkosi 44, 5 proc. jaunuolių).

Vieno prestižiškiausių verslo žurnalų „Forbes“ sudarytame paklausiausių ateities specialybių sąrašo viršuje – informacinių technologijų ir medicinos srities atstovai. Jų paklausa esą nuolat augs. Pirmiausia IT specialybės sritis – programuotojai ir programų architektai, be kurių neįsivaizduojama nei šiandienos, nei ateities verslo, mokslo rinka. Paklausūs rinkoje ir grafikos specialistai, ir, be abejonės, IT konsultantai, nuolat skubantys į pagalbą kasdien internetu besinaudojantiems vartotojams, paprasta kalba išverčiantys sudėtingą kompiuterinę kalbą.

„Forbes“ prognozėmis, ateityje darbo atsiras ir netruks įvairių inžinerinių specialybių atstovams, tarp jų – dirbantiems statybos ar automobilių sektoriuje. Naujos kartos aplinką tausojantys ekologiniai būstai, intelektiniai pastatai, vidaus degimo varikliai, elektromobiliai turi akivaizdžią tendenciją virsti ateinančių kartų kasienybe.

Prie inžinierių „Forbes“ priskiriami ir įvairių sričių gamybos inžinieriai – vidurinės grandies vadovai, galintys sėkmingai organizuoti darbą gamybos įmonėse, kur naudojami naujos kartos įrenginiai, automatizuojami gamybos procesai, tačiau jiems valdyti reikalingi kompetentingi darbuotojai.

Lazeriai, nanotechnologijos, molekulinė biologija, biomedicina Lietuvoje – taip pat išskirtinos kaip sritys, kurių specialistai gali puikiai konkuruoti pasaulinėje rinkoje. Mūsų šalis turi šių sričių tarptautinio lygio mokslininkų, tyrimų centrų. Lietuva pamažu investuoja į savo mokslinių tyrimų laboratorijas, nors tenka konkuruoti su šalimis milžinėmis.

Taigi sekant ateities prognozes ir tikslingai pasirenkant jau šiandien įmanoma tapti konkurencingam ne tiksavo šalies, bet ir viso pasaulio rinkoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »