Tarp paklausiausių šiame amžiuje – IT specialybės

Publikuota: 2013 m. gruodžio 5 d. ketvirtadienis

Šiandien sparčiai populiarėjant naujausioms įvairių sričių technologijoms, visame pasaulyje daugėjant darbų ir sandorių, atliekamų nuotoliniu būdu, be abejonės, keičiasi ir darbo rinkos tendencijos. Mokslo ir verslo analitikai viešojoje erdvėje jaunus žmones nuolat ragina rinktis ateityje paklausias specialybes, ypač susijusias su IT. Ar atsižvelgia į ateities prignozes Lietuvos gyventojai? Šiemet technologijos mokslus pasirinko 14, 5 proc. abiturientų (t. y. 2,5 proc. daugiau nei 2011 m.), fizinių mokslų – 7,5 proc. (0, 5 proc. daugiau), biomedicinos – 19, 9 proc. (3,9 proc. daugiau). Prognozuojama, kad šie skaičiai ir toliau augs, nors kol kas mūsų šalyje vis dar populiariausi sociainiai mokslai (juos rinkosi 44, 5 proc. jaunuolių).

Vieno prestižiškiausių verslo žurnalų „Forbes“ sudarytame paklausiausių ateities specialybių sąrašo viršuje – informacinių technologijų ir medicinos srities atstovai. Jų paklausa esą nuolat augs. Pirmiausia IT specialybės sritis – programuotojai ir programų architektai, be kurių neįsivaizduojama nei šiandienos, nei ateities verslo, mokslo rinka. Paklausūs rinkoje ir grafikos specialistai, ir, be abejonės, IT konsultantai, nuolat skubantys į pagalbą kasdien internetu besinaudojantiems vartotojams, paprasta kalba išverčiantys sudėtingą kompiuterinę kalbą.

„Forbes“ prognozėmis, ateityje darbo atsiras ir netruks įvairių inžinerinių specialybių atstovams, tarp jų – dirbantiems statybos ar automobilių sektoriuje. Naujos kartos aplinką tausojantys ekologiniai būstai, intelektiniai pastatai, vidaus degimo varikliai, elektromobiliai turi akivaizdžią tendenciją virsti ateinančių kartų kasienybe.

Prie inžinierių „Forbes“ priskiriami ir įvairių sričių gamybos inžinieriai – vidurinės grandies vadovai, galintys sėkmingai organizuoti darbą gamybos įmonėse, kur naudojami naujos kartos įrenginiai, automatizuojami gamybos procesai, tačiau jiems valdyti reikalingi kompetentingi darbuotojai.

Lazeriai, nanotechnologijos, molekulinė biologija, biomedicina Lietuvoje – taip pat išskirtinos kaip sritys, kurių specialistai gali puikiai konkuruoti pasaulinėje rinkoje. Mūsų šalis turi šių sričių tarptautinio lygio mokslininkų, tyrimų centrų. Lietuva pamažu investuoja į savo mokslinių tyrimų laboratorijas, nors tenka konkuruoti su šalimis milžinėmis.

Taigi sekant ateities prognozes ir tikslingai pasirenkant jau šiandien įmanoma tapti konkurencingam ne tiksavo šalies, bet ir viso pasaulio rinkoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »