Tarp paklausiausių šiame amžiuje – IT specialybės

Publikuota: 2013 m. gruodžio 5 d. ketvirtadienis

Šiandien sparčiai populiarėjant naujausioms įvairių sričių technologijoms, visame pasaulyje daugėjant darbų ir sandorių, atliekamų nuotoliniu būdu, be abejonės, keičiasi ir darbo rinkos tendencijos. Mokslo ir verslo analitikai viešojoje erdvėje jaunus žmones nuolat ragina rinktis ateityje paklausias specialybes, ypač susijusias su IT. Ar atsižvelgia į ateities prignozes Lietuvos gyventojai? Šiemet technologijos mokslus pasirinko 14, 5 proc. abiturientų (t. y. 2,5 proc. daugiau nei 2011 m.), fizinių mokslų – 7,5 proc. (0, 5 proc. daugiau), biomedicinos – 19, 9 proc. (3,9 proc. daugiau). Prognozuojama, kad šie skaičiai ir toliau augs, nors kol kas mūsų šalyje vis dar populiariausi sociainiai mokslai (juos rinkosi 44, 5 proc. jaunuolių).

Vieno prestižiškiausių verslo žurnalų „Forbes“ sudarytame paklausiausių ateities specialybių sąrašo viršuje – informacinių technologijų ir medicinos srities atstovai. Jų paklausa esą nuolat augs. Pirmiausia IT specialybės sritis – programuotojai ir programų architektai, be kurių neįsivaizduojama nei šiandienos, nei ateities verslo, mokslo rinka. Paklausūs rinkoje ir grafikos specialistai, ir, be abejonės, IT konsultantai, nuolat skubantys į pagalbą kasdien internetu besinaudojantiems vartotojams, paprasta kalba išverčiantys sudėtingą kompiuterinę kalbą.

„Forbes“ prognozėmis, ateityje darbo atsiras ir netruks įvairių inžinerinių specialybių atstovams, tarp jų – dirbantiems statybos ar automobilių sektoriuje. Naujos kartos aplinką tausojantys ekologiniai būstai, intelektiniai pastatai, vidaus degimo varikliai, elektromobiliai turi akivaizdžią tendenciją virsti ateinančių kartų kasienybe.

Prie inžinierių „Forbes“ priskiriami ir įvairių sričių gamybos inžinieriai – vidurinės grandies vadovai, galintys sėkmingai organizuoti darbą gamybos įmonėse, kur naudojami naujos kartos įrenginiai, automatizuojami gamybos procesai, tačiau jiems valdyti reikalingi kompetentingi darbuotojai.

Lazeriai, nanotechnologijos, molekulinė biologija, biomedicina Lietuvoje – taip pat išskirtinos kaip sritys, kurių specialistai gali puikiai konkuruoti pasaulinėje rinkoje. Mūsų šalis turi šių sričių tarptautinio lygio mokslininkų, tyrimų centrų. Lietuva pamažu investuoja į savo mokslinių tyrimų laboratorijas, nors tenka konkuruoti su šalimis milžinėmis.

Taigi sekant ateities prognozes ir tikslingai pasirenkant jau šiandien įmanoma tapti konkurencingam ne tiksavo šalies, bet ir viso pasaulio rinkoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »