Tarptautinėje filosofijos olimpiadoje lietuvių mokinys pirmą kartą iškovojo auksą

Publikuota: 2012 m. gegužės 23 d. trečiadienis

Dvidešimtojoje tarptautinėje mokinių filosofijos olimpiadoje, gegužės 19–20 d. įvykusioje Osle, Vilniaus licėjaus abiturientas Tadas Kriščiūnas pelnė aukso medalį. Tai pirmas kartas, kai šioje olimpiadoje Lietuvos mokinys laimi aukso medalį. Michail Skalskij (Miša Skalskis), tos pačios mokyklos vienuoliktokas, apdovanotas pagyrimo raštu. Abiejų mokinių filosofijos mokytojas yra Ernestas Šidlauskas.

Lietuvos mokinių komandai vadovavo Lietuvos edukologijos universiteto Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova ir tos pačios katedros lektorė dr. Laura Junutytė.

Į olimpiadą šiemet vyko du mokiniai. T. Kriščiūnas, Vilniaus licėjaus gimnazistas, jau antrus metus iš eilės laimi pirmą vietą šalies olimpiadoje. Per dalyvių į tarptautinę olimpiadą atranką, vykstančią po nacionalinio etapo, jis yra parašęs ir geriausią analizę anglų kalba. Vilniaus licėjaus 3b klasės mokinys M. Skalskij yra gavęs antrąją vietą rašinio anglų kalba konkurse.

Kaip pasakoja komandos vadovė prof. J. Baranova, per tarptautinę olimpiadą buvo pateiktos keturios temos, abu mūsų mokiniai pasirinko epistemologinę temą, – rašė esė pagal Seksto Empiriko citatą. „Kai atėjo aukso medalių teikimo eilė, ir buvo paskelbti nugalėtojai, salė nugriaudėjo plojimais. Plojamai buvo ilgi, visi atsistojo“, – neslepia jaudulio komandos vadovė J. Baranova.

Lietuvoje mokinių filosofijos olimpiados buvo pradėtos rengti prieš 16 metų. Šiais metais vyko XVI šalies mokinių filosofijos olimpiada. Iniciatorius – Lietuvos filosofijos mokytojų asociacija, įkurta filosofių Jūratės Baranovos ir Ritos Šerpytytės iniciatyva. Olimpiados organizuojamos kartu su Švietimo ir mokslo ministerija.

Tarptautinėse olimpiadose Lietuva dalyvauja nuo 1997 metų (tuo metu olimpiada įvyko Lenkijoje). 2008 m. Rumunijoje įvykusioje olimpiadoje pagyrimo raštus gavo du mokiniai iš Lietuvos – Lukas Paltanavičius ir Dalius Petrulionis. Tokius pačius apdovanojimus parsivežė ir Ignas Rubikas (Vilniaus licėjus, mokytojas Ernestas Šidlauskas) iš 2010 m. Graikijoje įvykusios olimpiados, Dominykas Milašius (Kauno jėzuitų gimnazija, mokytojas Darius Klibavičius) iš 2011 m. olimpiados, surengtos Vienoje.

Planuojama, kad 2014 m. 22-oji tarptautinė mokinių filosofijos olimpiada vyks Lietuvoje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »