Tobulinant įkraunamas baterijas pasitelkiamos ir nanotechnologijos

Publikuota: 2011 m. birželio 1 d. trečiadienis

Tyrėjai bando įvairiais būdais pagerinti įkraunamas elektromobilių baterijas, todėl tenka atsigręžti ir į perspektyviąsias nanotechnologijas. Pagrindinis mokslininkų tikslas – pasiūlyti tokias baterijas, kurias būtų galima sparčiai įkrauti ir iškrauti, be to, jos turėtų būti talpios. Tik taip elektromobiliai gali mesti rimtą iššūkį naftos pramonei.

Pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria tyrėjai, kurdami įkraunamas baterijas, yra tinkamos įkrovimo ir iškrovimo spartos bei minimalūs baterijų talpos nuostoliai.

Šiuo metu ličio jonų baterijai įkrauti90 procentų, užtenka vos dviejų minučių. Vienas iš kertinių šio metodo elementų – katodai, pagaminti iš trimačių nanostruktūrų.

Kitas būdas, turintis potencialo ateityje sukelti tikrą perversmą įkraunamų baterijų pramonėje, yra vadinamosios ličio oro baterijos, kuriose katodas yra pagamintas iš medžiagos, galinčios panaudoti aplinkinio oro deguonį ir ličio anodą. Deguoniui jungiantis su ličiu, susiformuoja ličio oksidas (arba ličio peroksidas) ir išsiskiria tam tikras energijos kiekis. Tokia baterija pasižymi dideliu energijos tankiu, kuris prilygsta benzinui. Tai galėtų gerokai padidinti atstumą, kurį elektromobilis įveiktų iki kito įkrovimo, tačiau palyginti su ličio jonų baterijomis, šios būtų tinkamos naudoti kur kas mažesnį laiką.

Vis dėlto prireiks dar ne vienų metų, kol šios inovacijos bus pritaikytos gaminant elektromobilius. Tyrėjams reikia užtikrinti, jog elektromobiliai greičiu nenusileistų naftos produktais varomoms transporto priemonėms, be to, baterijų talpa turėtų būti pakankamai didelė, kad jų netektų itin dažnai įkrauti. Siektina, jog tokioms baterijoms visiškai įkrauti prireiktų vos kelių minučių, mat tai itin svarbu norint deramai konkuruoti rinkoje.

Tyrėjams dar reikia gerokai paplušėti, kad būtų pasiekti naftos produktais varomų transportų priemonių rezultatai. Tačiau daromas progresas yra akivaizdus, o tai svarbu galvojant apie „žalesnę“ ateitį.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »