Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

Publikuota: 2017 m. liepos 20 d. ketvirtadienis

Likus vos kelioms valandoms iki prašymų studijuoti registracijos Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje pabaigos aiškėja nauji aukštojo mokslo sistemos kontūrai.

Bene trečdalis – 5 230 – visų stojančiųjų į universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete (VU). Toliau pagal stojančiųjų skaičių rikiuojasi du kartus mažiau pageidavimų sulaukę Kauno technologijos universitetas (2 124), Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (1 999) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (1 925).

Tarp kolegijų daugiausiai pirmuoju pasirinkimu stojantieji rinkosi Vilniaus kolegiją (2 884), antroje vietoje buvo Kauno kolegija (2 820), trečioje – Klaipėdos valstybinė kolegija (1 070).

Anot VU studijų prorektoriaus doc. Valdo Jaskūno, pageidavimų studijuoti VU skaičiaus augimas net ir mažėjant bendram stojančiųjų skaičiui į aukštąsias mokyklas rodo, jog moksleiviai vertina ne tik universitetų pozicijas tarptautinėje erdvėje, bet ir realią situaciją darbo rinkoje.

„Remiantis MOSTA duomenimis, mūsų absolventų atlyginimai daugumoje studijų krypčių grupių yra konkurencingiausi, universitetas ženkliai pagerino pozicijas pasauliniuose reitinguose. Moksleiviams ir jų tėvams šie duomenys, vertinant ateities perspektyvas, yra išties svarbūs“, – pastebi V. Jaskūnas.

Nors bendras stojančiųjų skaičius į universitetus šalyje sumažėjo apie 8 proc., pageidaujančių studijuoti VU pirmuoju prioritetu skaičius išaugo apie 5 proc. Tai reiškia ir tai, kad visos universiteto studijų kryptys išlieka rentabilios. 

„Universitetui nekyla sunkumų dėl siūlomų studijų krypčių rentabilumo. Kartu šie preliminarūs rezultatai dar kartą įrodo akivaizdžią tiesą – moksleiviai renkasi studijas tose aukštosiose mokyklose, kurios imasi lyderystės įgyvendinant keliamus aukštojo mokslo reformos tikslus bei nuosekliai investuoja į studijų ir mokslo kokybę“, – pastebi V. Jaskūnas.                                                                            

Prorektorius taip pat primena, jog mokyklų abiturientai neturėtų nusiminti net ir negavę kvietimo studijuoti pirmuoju prioritetu nurodytą studijų programą: „Priėmimas pirmuoju etapu dar nesibaigė, korekcijas galima atlikti dar dviejuose etapuose. Be to, įstoję į gretimą ar tos pačios krypties specialybę studentai galės rinktis gretutines studijas bei įgyti išties platų, tarpdisciplininį išsilavinimą“, – sako V. Jaskūnas.

Pagal pirmąjį prioritetą populiariausiomis VU studijų programomis šiemet išlieka medicina (521), programų sistemos (376), teisė (259), politikos mokslai (256) ir ekonomika (256).

Į populiariausiųjų dešimtuką taip pat pateko skandinavistika (235), psichologija (234), odontologija (192), kriminologija (183), kūrybos komunikacija (131).

Šaltinis: Vilniaus universitetas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »