Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Publikuota: 2016 m. lapkričio 28 d. pirmadienis

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. Šiemet kompensacijas gaus iki šiol didžiausias studentų procentas – 9,69 proc. Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės sprendimu kompensacijoms skirtos lėšos buvo padidintos, kad už studijas sumokėtus pinigus galėtų susigrąžinti kuo daugiau gerai besimokančių studentų. Kaip numatyta Mokslo ir studijų įstatyme, studijų įmoką gali atgauti iki 10 proc. gerai besimokančių studentų.

Į studijas investuotas lėšas šiemet gali atgauti 2428 geriausių rezultatų pasiekę studentai, mokęsi valstybės nefinansuojamose studijų vietose. Papildomai pridėjus 1,2 mln. eurų kompensacijoms šiemet iš viso skiriama 4,965 mln. eurų.

„Džiaugiamės, kad šiemet galime skirti kompensacijas beveik maksimaliam galimam geriausiai besimokančių studentų skaičiui, tam radome papildomų lėšų, – sako laikinai einanti švietimo ir mokslo ministro pareigas Audronė Pitrėnienė. – Kompensavimo mechanizmas suteikia galimybę į mokamas studijų vietas įstojusiems geriausiai besimokantiems studentams faktiškai gauti valstybės finansavimą studijoms.“

Valstybinis studijų fondas patvirtino sąrašą asmenų, kuriems bus kompensuota už studijas sumokėta kaina. Fondo elektroniniu paštu informuoti apie tai, kad pateko į kompensacijų gavėjų sąrašus, turi užpildyti nustatytos formos elektroninius prašymus Valstybinio studijų fondo internetinėje svetainėje www.vsf.lt iki gruodžio 13 d.

Pastaraisiais metais kompensacijas gaunančių studentų dalis gerokai išaugo ir beveik pasiekia nustatytą maksimalią 10 proc. ribą. Siekiant sudaryti galimybę kompensacijas gauti kuo daugiau gerai besimokančių studentų, joms skirtos lėšos 2015 m. taip pat buvo padidintos ir siekė 4,8 mln. eurų, o už studijas sumokėtą kainą atgavo 9,02 proc. geriausiai besimokančių studentų. Kompensacijų dalis pastaraisiais metais buvo kryptingai didinama – jei 2012 m. ji buvo 6,18 proc., tai 2014 m. kompensacijos išmokėtos 8,22 proc. studentų.

Kiek už mokslą mokančių studentų kasmet gauna kompensaciją, priklauso nuo valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiaus ir biudžeto finansinių galimybių. Įvertinęs turimas lėšas, Valstybinis studijų fondas kasmet nustato kompensacijų skaičių kiekvienai aukštajai mokyklai pagal studijų kryptis.

Aukštosios mokyklos savo nustatyta tvarka atrenka geriausiai besimokančius studentus ir pateikia Valstybiniam studijų fondui sąrašą asmenų, kurie turi teisę gauti studijų kainos kompensaciją. Apie galimybę gauti kompensaciją Fondas studentus informuoja asmeniškai – išsiųsdamas pranešimą aukštosios mokyklos nurodytu asmens elektroninio pašto adresu. Net ir negavus pranešimo, sužinoti apie paskirtą kompensaciją galima prisijungus prie Fondo informacinės sistemos „Parama“, kurioje tie, kuriems šiemet paskirtos kompensacijos, matys prašymo formą kompensacijai išmokėti.

Studentai, kurių studijos atitinka norminę studijų kainą ar kainuoja mažiau, atgauna visą sumokėtą sumą. Už studijas mokėjusieji daugiau – atgauna dalį, lygią norminei studijų kainai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »