VDU pasirašė sutartį su Azerbaidžano universitetu

Publikuota: 2012 m. spalio 13 d. šeštadienis

Rugsėjo 26–30 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis dalyvavo Tarptautiniame diplomatų rengimo forume („International Forum on Diplomatic Training“), kuris vyko Baku (Azerbaidžane).

Prof. Š. Liekis buvo pirmasis forumo dalyvis iš Lietuvos. Šiame kasmetiniame, nuo 1972 m. rengiamame diplomatinių akademijų, institutų, jų  direktorių ir dekanų susitikime aptariamos šiuolaikinės diplomatijos tendencijos bei diplomatų rengimo kryptys. Šiemet surengto 40–ojo susitikimo organizatoriai buvo Azerbaidžano diplomatinė akademija,  Vienos diplomatinė akademija ir Edmundo Walsho diplomatinės tarnybos mokykla Georgetowno universitete.

Vizito metu VDU ir Azerbaidžano diplomatinė akademija (ADA) pasirašė ilgai puoselėtas bendradarbiavimo bei studentų ir dėstytojų mainų sutartis. ADA skatina ir puoselėja tarptautinį bendradarbiavimą diplomatijos ir  tarptautinių santykių tyrimuose. Ši puikiai įrengta akademinė institucija orientuojasi į įvairialypių akademinių poreikių  tenkinimą, joje dirba kvalifikuoti mokslo ir pedagoginiai darbuotojai. Naujosios sutarties dėka, VDU dėstytojams bei studentams atsivers galimybės studijuoti ir vykdyti tyrimus Azerbaidžane, tuo tarpu Vytauto Didžiojo universitetas savo ruožtu priims studentus ir mokslininkus iš šios Kaukazo regiono valstybės.

Šiemet į VDU atvyko 6 studentai iš Azerbaidžano, pasirinkę anglų kalba dėstomas programas Politikos mokslų ir diplomatijos (Tarptautinės politikos ir vystymo studijos, Diplomatija ir tarptautiniai santykiai) bei Ekonomikos ir vadybos (Marketingas ir tarptautinė komercija) fakultetuose. Socialinių mokslų fakulteto Socialinio darbo magistrantūros programos antrajame kurse taip pat studijuoja azerbaidžanietė.

2012 m. buvo įteikti pirmieji magistro laipsnio diplomai trims Azerbaidžano piliečiams, kurie studijavo PMDF Rytų Azijos regiono studijų ir Baltijos regiono studijų programas anglų kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »