VGTU – aktyvus „Saulėtekio verslumo mokyklos adVenture“ dalyvis

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 17 d. šeštadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai ir dėstytojai dalyvauja antrus metus vykstančiame verslumo skatinimo projekte Saulėtekio verslumo mokykla adVenture“. 

VGTU informacinio verslo vadybą studijuojantis Povilas Vytautas Dudonis ir elektros energetikos inžineriją pasirinkęs Jonas Zabilius „Saulėtekio slėnio“ verslo inkubatoriuje vysto  jau antrąjį verslą. Jei nebūtume dalyvavę projekte „adVenture“, nebūtume pradėję kurti verslo kartu“, – įsitikinęs P. Dudonis.

„AdVenture“ Verslo planų konkursui VGTU studentų pateikta verslo idėja buvo interneto puslapio ir mobiliosios aplikacijos sistema, leidžianti pirkėjams susidaryti pirkinių sąrašą pasirenkant prekes iš katalogų, analizuoti savo išlaidas ir naudotis virtualiosiomis lojalumo kortelėmis. Šiam tikslui buvo įkurta mažoji bendrija „OSOS“.

Šiuo metu jaunųjų verslininkų komanda sėkmingai realizuoja naują platformą „Simplify“ – novatorišką našaus verslo įrankį, apimantį darbuotojų kontrolę, užduočių paskirstymą, ataskaitų rengimą. 

Anot VšĮ „Saulėtekio slėnis“ direktoriaus Andriaus Bagdono, ieškant originalių verslo galimybių bei kuriant inovatyvias įmones vis labiau pastebimas įvairių mokslų sričių bendradarbiavimas ir skirtingų kompetencijų poreikis. „Turbūt neatsitiktinai šiemet tarp trijų daugiausia studentų pritraukusių VGTU studijų programų yra kūrybinės industrijos, multimedija ir kompiuterinis dizainas bei transporto inžinerija“, – komentavo A. Bagdonas.

VGTU verslo vadybos fakulteto dekanės Jelenos Stankevičienės nuomone, verslumo gebėjimai bei galimybė studijuojant kartu padirbėti projektuose su kitų mokslo sričių atstovais yra vienodai svarbūs tiek socialinių, tiek techniškųjų specialybių atstovams.

„Kuo daugiau turėsime žmonių, norinčių užsiimti savo verslu, tuo dinamiškesnė bus Lietuvos ekonomika“, – komentavo J. Stankevičienė. Ji taip pat pabrėžia, kad tam tikros vadybos žinios reikalingos ir techniškųjų mokslų atstovams. „Jeigu inžinieriai ar mechanikai turės papildomų žinių, pavyzdžiui, projektų valdymo ir personalo vadybos, jų vertė rinkoje tiktai augs. Mūsų prioritetas yra suteikti technologijos mokslų studentams realių vadybinių ir ekonominių kompetencijų“, – sakė VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė. 

2012 metais VGTU Verslo vadybos fakultetas įkūrė Verslumo centrą, kuris užsiima įvairių praktinių seminarų organizavimu. Kiekvieną mėnesį organizuojami „Doing business in“ verslo forumai – jų metu praktine patirtimi dalijasi tokie pranešėjai, kurie galėtų įkvėpti būsimuosius bakalaurus susimąstyti apie jiems įdomiausią veiklos kryptį. VGTU „Verslumo centre“ veikia ir daugiau verslumo skatinimo iniciatyvų, tarp kurių populiariausios „Renkuosi verslą“, skirta 10–12 klasių moksleivių verslo žinioms gilinti, bei Europos savaitei „Euro week“, kurioje dalyvauja VGTU Verslo vadybos fakultetas.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »