VGTU AGAI atnaujinimas įamžintas meno kūrinyje

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 26 d. penktadienis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI) neseniai sulaukė netikėtos dovanos – Vilniaus dailės akademijos studentė Goda Giedraitytė padovanojo savo kūrinį, pavadinimu „Skrydis“. Meno kūrinį įkvėpė aviatorių įgyvendintas projektas „Aviacijos specialistų praktiniam rengimui būtinos mokomosios įrangos atnaujinimas“.

Trečio kurso grafinio dizaino studentė savo darbu atskleidė, kaip ji suvokia Europos Sąjungos struktūrinės paramos naudą ir finansuojamų projektų kuriamus pokyčius. Šis darbas dalyvavo Centrinės projektų valdymo agentūros rengtame konkurse-kūrybinėse dirbtuvėse „Kaita“.

„Norėjosi pavaizduoti keletą esminių aspektų – lėktuvą, optines iliuzijas, kuriomis paremti skrydžių simuliatoriai, ir patį skrydį, žvilgsnį į žemę iš aukštai. Komponavau stilizuotą propelerį, kurį kiekvienas norintis gali pasukti, peršviečiamą plokštumą su stilizuotu topografiniu žemėlapiu ir veidrodį, kuriantį įvairius atspindžius, iliuzijas“, – apie meno kūrinį pasakojo jo autorė Goda Giedraitytė.

ES struktūrinių fondų finansuotame projekte VGTU AGAI per ketverius su puse metų įsigijo mokomąjį skrydžių imitavimo (navigacijos ir procedūrų) treniruoklį FNPT II MCC, tris mokomuosius vienmotorius lėktuvus CESSNA-172S, mokomąjį dvimotorį lėktuvą PIPER PA-34-220T ir du mokomuosius sraigtasparnius CABRI G2. Bendra projekto vertė – daugiau nei 9,5 milijono litų.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »