VGTU architektai buvo apdovanoti architektūros metrais

Publikuota: 2012 m. gruodžio 2 d. sekmadienis

Apžvalginės Lietuvos architektūros parodos „Žvilgsnis į save 2010–2012“ metu buvo paskelbti ir apdovanoti geriausi per pastaruosius dvejus metus Lietuvos architektų sukurti darbai.

Penkis geriausius projektus rinko tarptautinė komisija ir net trys iš apdovanotų darbų priklauso VGTU dėstytojų komandoms: Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojai R. Paleka ir jo komandaą „Paleko ARCH studiją“, S. Kuncevičius su komanda „a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma“ ir A. Baldišiūtė su komandomis „Andrė Baldi“ ir „Aketuri architektai“, kurie parodoje laimėjo 3 iš 5 lygiaverčių prizų – skulptūrėles „1/5 Metro“.

Prizas R. Paleko grupei įteiktas už projektą: „Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras“. Žiuri komentaras: „Ekspresyvių formų kompozicija logiškai įterpta į Saulėtekio miestelio urbanistinę schemą, o taip pat į artimą gamtinę aplinką. Atverdami biblioteką į supančius pušynus, architektai sukūrė unikalią bibliotekos – viešos erdvės susitikimams, bendravimui ar individualiam darbui ir susikaupimui – atmosferą, izoliuotą nuo aplinkinio šurmulio. Didžiulio komplekso architektūrinį įvaizdį kuria formos, todėl itin daug reikšmės skirta preciziškam dizaino įgyvendinimui.

Autorių teiginys, jog baltame interjere spalvas ir gyvybę atneš knygos ir žmonės reprezentuoja paprastą, bet stiprią vidaus erdvių architektūrinę, estetinę ir emocinę idėją.“

S. Kuncevičiaus projektavimo firma nominuota už Mokyklą Balsiuose, Vilniuje. Žiuri komentaras:„Nors Balsių mokyklos pastato architektūra gerokai skiriasi nuo įprastos mokyklos išvaizdos, būdingos mokykloms, statytoms Baltijos šalyse pastaraisiais 60 metų, vos pažvelgus į jį tampa aišku, kad tai – mokykla. Tūrių ir rekreacinių erdvių tarp jų kompozicija sukurta pagal logišką, aiškią vidaus struktūrą. Natūralios, paprastos medžiagos tinka vaikų kasdienei aplinkai formuoti, o spalvos panaudotos ir žaismingai atmosferai, ir kiekvieno skirtingo klasių bloko identitetui, ir orientacinei sistemai sukurti. Specialiai šiai mokyklai sukurtų baldų dizainas itin universalus; jis gali būti panaudotas ir kitose mokymo įstaigose.

Savita, funkcionalia architektūra bei statybos kokybe pasižyminti Balsių mokykla gali lygiuotis į bet kurią kitą naują Europoje pastatytą mokyklą.“

A. Baldišiūtę su komandomis buvo apdovanota už Rekreacinio komplekso „Svencelė“ projektą. Žiuri komentaras: „Jaunatviškas, inovatyvus architektūrinis–urbanistinis sprendimas itin dera su „Svencelės“ veiklos koncepcija – tai elementaraus komforto vasaros apgyvendinimo kompleksas jėgos aitvarų sportininkams bei vieta įvairiems neformaliems renginiams, vykstantiems už 20 metrų nuo Baltijos jūros kranto.

Komplekso kompozicija, savitas jūrinių konteinerių principu pagamintų pastatų architektūrinis įvaizdis bei paprasti, spartietiški interjerai liudija architektų pastangas viename gražiausių, ir tuo pačiu labai įpareigojančių, gamtos kampelių Lietuvoje sukurti patrauklią rekreacinę aplinką.

Pasak komisijos pirmininko, Danijos architekto Sven Felding, visi apdovanotieji projektai pasižymi dėmesiu urbanistiniam ar gamtiniam kontekstui bei vartotojui – žmogui. “Aiškus architektūrinis įvaizdis, logiška funkcinė struktūra, kruopščiai suprojektuotos svarbiausios detalės – šie bruožai būdingi daugumai naujausių Lietuvos architektų darbų“ – sakė S.Felding.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »