VGTU architektai buvo apdovanoti architektūros metrais

Publikuota: 2012 m. gruodžio 2 d. sekmadienis

Apžvalginės Lietuvos architektūros parodos „Žvilgsnis į save 2010–2012“ metu buvo paskelbti ir apdovanoti geriausi per pastaruosius dvejus metus Lietuvos architektų sukurti darbai.

Penkis geriausius projektus rinko tarptautinė komisija ir net trys iš apdovanotų darbų priklauso VGTU dėstytojų komandoms: Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojai R. Paleka ir jo komandaą „Paleko ARCH studiją“, S. Kuncevičius su komanda „a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma“ ir A. Baldišiūtė su komandomis „Andrė Baldi“ ir „Aketuri architektai“, kurie parodoje laimėjo 3 iš 5 lygiaverčių prizų – skulptūrėles „1/5 Metro“.

Prizas R. Paleko grupei įteiktas už projektą: „Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras“. Žiuri komentaras: „Ekspresyvių formų kompozicija logiškai įterpta į Saulėtekio miestelio urbanistinę schemą, o taip pat į artimą gamtinę aplinką. Atverdami biblioteką į supančius pušynus, architektai sukūrė unikalią bibliotekos – viešos erdvės susitikimams, bendravimui ar individualiam darbui ir susikaupimui – atmosferą, izoliuotą nuo aplinkinio šurmulio. Didžiulio komplekso architektūrinį įvaizdį kuria formos, todėl itin daug reikšmės skirta preciziškam dizaino įgyvendinimui.

Autorių teiginys, jog baltame interjere spalvas ir gyvybę atneš knygos ir žmonės reprezentuoja paprastą, bet stiprią vidaus erdvių architektūrinę, estetinę ir emocinę idėją.“

S. Kuncevičiaus projektavimo firma nominuota už Mokyklą Balsiuose, Vilniuje. Žiuri komentaras:„Nors Balsių mokyklos pastato architektūra gerokai skiriasi nuo įprastos mokyklos išvaizdos, būdingos mokykloms, statytoms Baltijos šalyse pastaraisiais 60 metų, vos pažvelgus į jį tampa aišku, kad tai – mokykla. Tūrių ir rekreacinių erdvių tarp jų kompozicija sukurta pagal logišką, aiškią vidaus struktūrą. Natūralios, paprastos medžiagos tinka vaikų kasdienei aplinkai formuoti, o spalvos panaudotos ir žaismingai atmosferai, ir kiekvieno skirtingo klasių bloko identitetui, ir orientacinei sistemai sukurti. Specialiai šiai mokyklai sukurtų baldų dizainas itin universalus; jis gali būti panaudotas ir kitose mokymo įstaigose.

Savita, funkcionalia architektūra bei statybos kokybe pasižyminti Balsių mokykla gali lygiuotis į bet kurią kitą naują Europoje pastatytą mokyklą.“

A. Baldišiūtę su komandomis buvo apdovanota už Rekreacinio komplekso „Svencelė“ projektą. Žiuri komentaras: „Jaunatviškas, inovatyvus architektūrinis–urbanistinis sprendimas itin dera su „Svencelės“ veiklos koncepcija – tai elementaraus komforto vasaros apgyvendinimo kompleksas jėgos aitvarų sportininkams bei vieta įvairiems neformaliems renginiams, vykstantiems už 20 metrų nuo Baltijos jūros kranto.

Komplekso kompozicija, savitas jūrinių konteinerių principu pagamintų pastatų architektūrinis įvaizdis bei paprasti, spartietiški interjerai liudija architektų pastangas viename gražiausių, ir tuo pačiu labai įpareigojančių, gamtos kampelių Lietuvoje sukurti patrauklią rekreacinę aplinką.

Pasak komisijos pirmininko, Danijos architekto Sven Felding, visi apdovanotieji projektai pasižymi dėmesiu urbanistiniam ar gamtiniam kontekstui bei vartotojui – žmogui. “Aiškus architektūrinis įvaizdis, logiška funkcinė struktūra, kruopščiai suprojektuotos svarbiausios detalės – šie bruožai būdingi daugumai naujausių Lietuvos architektų darbų“ – sakė S.Felding.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »