VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

Publikuota: 2017 m. sausio 27 d. penktadienis

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. Visą turnyro eigą stebėjo LR Seimo narė, garsiausia Lietuvos šachmatininkė Viktorija Čmilytė, kuri turnyro pabaigoje varžybų nugalėtojams įteikė taures ir medalius.

Turnyro organizatoriai – Lietuvos šachmatų mokykla ir VGTU inžinerijos licėjus – pasiruošimą rekordo siekimui pradėjo dar praeitais metais. Šioje mokymo įstaigoje nuo praėjusiųjų metų pavasario kartą į mėnesį, paskutinį mėnesio šeštadienį ar sekmadienį, vyksta šachmatų turnyrai vaikams – mokiniai ne tik įsisavina teorines šachmatų žaidimo subtilybes pamokų metu, bet ir pritaiko jas praktikoje žaisdami.

„Norą pagerinti Lietuvos rekordą puoselėjome seniai, tačiau reikėjo nemažai pastangų, kad šis noras išsipildytų,“ – pastebėjo Lietuvos šachmatų mokyklos direktorius, tarptautinių varžybų organizatorius Donatas Pilinkus. – „Šiandieną žiūrėdamas į susikaupusių vaikų veidus prie šachmatų lentų suprantu, jog mūsų pastangos nenuėjo veltui, ir neabejoju, jog šie jauni žmonės gyvenime pasieks daug svarbių pergalių.“

Iš viso šiame turnyre dalyvavo 414 VGTU inžinerijos licėjaus moksleivių - tai beveik dvigubai daugiau dalyvių, nei 1997 m. užfiksuoto masiškiausio šachmatų turnyro dalyvių skaičius, kuris įvyko Radviliškyje. Lietuvos rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ buvo išplatinusi pranešimą apie renginį ir artimiausiu metu oficialiai patvirtins rekordą, įtraukdama šį renginį į Lietuvos rekordų knygą.

Buvusi Europos čempionė LR Seimo narė Viktorija Čmilytė įteikdama taures ir medalius varžybų nugalėtojams pasidžiaugė, jog ją maloniai nustebino šios mokyklos vaikų meilė ir entuziazmas žaisti šachmatai. „Tokio gražaus ir gyvo renginio per visą mano 25-erių metų šachmatininkės karjerą man dar neteko matyti“, - pastebėjo V. Čmilytė.

Turnyras truko tris valandas. Varžybų dalyviai sužaidė po 5 partijas šveicariška sistema pagal Pasaulio šachmatų federacijos (FIDE) taisykles. Kiekviena žaibo partija truko po 5 minutes kiekvienam varžybų dalyviui. Varžyboms teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas Donatas Vaznonis.

„Džiaugiamės, jog mūsų visi pradinių klasių mokiniai mokosi šio edukacinio žaidimo, kuris lavina jų loginį mąstymą bei vaizduotę, ugdo kūrybiškumą ir iniciatyvumą, moko sutelkti dėmesį ir puoselėja meilę šiam sportui“, –  uždarymo metu apibendrino VGTU inžinerijos licėjaus direktorė Regina Mikalauskienė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »