VGTU mokslo pasiekimai pristatyti ir JAV

Publikuota: 2014 m. balandžio 7 d. pirmadienis

Kovo pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovai dalyvavo Jungtinėse Amerikos valstijose (JAV) Niujorko valstijoje vykusioje 12-ojoje kasmetinėje žaliųjų statybos technologijų konferencijoje. Jie pristatė VGTU Atviros prieigos Civilinės inžinerijos mokslo centro bei Termoizoliacijos instituto kuriamas žaliąsias technologijas – eko-blokus bei kanapių ir linų pluoštus, skirtus naudoti statybos pramonėje.

„Parodoje buvome vieninteliai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Europos regiono. Susitikome su Niujorko bei aplinkinių valstijų verslo ir pramonės, mokslo, tyrimų institutų, asociacijų vadovais, pristatėme ne tik VGTU, čia esančio atviros prieigos centro, bet ir Lietuvos mokslo rezultatus“, – teigė VGTU Civilinės inžinerijos mokslo centro mokslo vadybininkė Lidija Kraujalienė.

VGTU stende buvo demonstruojami skirtingai apdoroti kanapių spalių kompozitų ir linų pluošto pavyzdžiai. Buvo teikiama informacija apie VGTU Atviros prieigos Civilinės inžinerijos mokslo centro veiklą.

Kaip pasakojo Termoizoliacijos mokslo instituto Termoizoliacinių medžiagų laboratorijos vyresn. inžinierius, jaunesnysis mokslo darbuotojas Giedrius Balčiūnas, eko-blokai yra naujai sukurta medžiaga, galinti pakeisti autoklavinio akytojo betono ar keramzitbetonio blokus. Jie naudojami  mažaaukščių pastatų statybai arba daugiaaukščių karkasinių pastatų atitvarinėms konstrukcijoms. Kanapių spalių kompozitus ir kanapių ar linų pluoštą galima naudoti kaip termoizoliacinę medžiagą.

Eko-blokai bei kanapių spalių kompozitai pasižymi geromis mechaninėmis bei fizinėmis savybėmis, yra draugiškesni aplinkai nei šiuo metu pramonėje naudojamos tradicinės statybinės medžiagos.

Kaip pasakojo G. Balčiūnas, daugelio autoklavinio akytojo betono ar keramzitbetonio gaminių gamyba yra imli energijai, VGTU siūlomos naujosios medžiagos – daug draugiškesnė aplinkai, be to, pigesnė ir paprastesnė technologija. Medžiagos, naudojamos eko-blokams gaminti, yra organinės kilmės, taigi daug lengviau utilizuojamos – jas galima panaudoti kaip pakratus arba biokurą. Be to, jos pasižymi daug geresnėmis akustinėmis bei termoizoliacinėmis savybėmis nei kitos rinkoje esančios medžiagos.

Bendradarbiaujant su Lietuvos bendrove „Palemono keramika“, išleistos kelios eko-blokų bandyminės partijos: „Pagaminus bandymines partijas, paaiškėjo, jog technologiją dar reikėtų patobulinti. Teliko pakeisti kelis technologinius parametrus tam, kad būtų paspartintas gamybos procesas bei pagerintos rinkai siūlomo produkto mechaninės savybės“, – teigė G. Balčiūnas. Pasak mokslininko, rezultatų galima tikėtis jau netrukus.

„VGTU kuriamomis ekologiškų medžiagų technologijomis buvo susidomėję daugelis mokslo ir verslo atstovų. Tikimės palaikyti konferencijoje užsimezgusius ryšius ir bendradarbiauti su konferencijoje sutiktais mokslininkais, žymiais Niujorko architektais bei inžinieriais: kilo idėjų kurti bendrus projektus, bendradarbiauti rašant bendrus mokslinius straipsnius. Savo ruožtu verslo kompanijos  jau siūlė pirkti gamybos technologiją, kai tik ji bus ištobulinta. Tai priimame kaip didelį įvertinimą.“, – sakė G. Balčiūnas.

Eko-blokai bei kiti termoizoliaciniai ir termoizoliaciniai-konstrukciniai kompozitai bei jų gamybos technologija buvo sukurta vykdant projektą „Energiją tausojančių medžiagų kūrimas, tyrimai ir taikymas pastatų atitvarose“.

Eko-blokų, kanapių ir lino pluoštų tyrimai buvo atlikti VGTU atviros prieigos centre, kuris buvo įregistruotas 2013 m. Atviros prieigos Civilinės inžinerijos mokslo centro paslaugomis bei reta bandymų ir tyrimų įranga, mikroskopais, kurių negalima aptikti 1 tūkst. kilometrų spinduliu aplink, naudojasi verslo ir mokslo atstovai.

VGTU Atviros prieigos centras savo veiklas telkia trijose prioritetinėse mokslinių tyrimų ir infrastruktūros plėtros srityse – taupus namas, termoizoliacinės medžiagos, darni urbanistinė plėtra.

VGTU Termoizoliacijos instituto mokslininkai dalyvauja ir „Termoizoliacijos inovacijų klasterio plėtroje“ (Termoklasteryje), kuriame kartu su pramonės atstovais kuria ekologiškesnes termoizoliacines medžiagas ir pigesnius apšiltinimo darbų procesus.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »