VGTU profesorius Ukrainoje gavo apdovanojimą už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą

Publikuota: 2013 m. spalio 14 d. pirmadienis

Buvęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Romualdas Ginevičius šiemet jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautinėje konferencijoje organizuotoje Donecko nacionalinio technikos universiteto. Jos metu profesorius buvo apdovanotas už tarptautinių mokslinių ryšių skatinimą ir stiprinimą.

Sevastopolyje vykusioje konferencijoje „Mašinų gamyba ir technosfera XXI amžiuje“ R. Ginevičius skaitė pranešimą apie specialistų rengimo problemas technikos universitetuose. VGTU mokslininkas kalbėjo apie tai, kokie reikalavimai iškyla universitetams, bandantiems prisitaikyti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų, kokias kompetencijas studijų metu svarbu įgyti studentams ir kaip išmatuoti aukštųjų mokyklų darbo kokybę.

„Reikalavimai ir konkurencija nuolat auga. Pagrindinė iki šiol neišspręsta problema, kad  absolventai turi gebėti kurti darbo vietas. Pagrindinis aukštųjų mokyklų tikslas – paruošti specialistus, kurie kuo greičiau pasiektų aukščiausią verslumo laipsnį“, – savo pranešime pabrėžė VGTU Įmonių ekonomikos ir vadybos katedros vedėjas R. Ginevičius.

VGTU profesoriui garbės ordiną už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą įteikė viena konferencijos organizatorių – tarptautinė mašinų gamybos asociacija. Jubiliejinėje 20-ojoje konferencijoje pranešimus skaitė mokslininkai ir verslo atstovai iš daugiau nei dešimties pasaulio šalių.

Donecko nacionalinis technikos universitetas – vienas iš daugiau nei 410-ies VGTU užsienio partnerių, su kuriais aktyviai bendradarbiaujama tiek studentų, tiek akademinio personalo mainų srityje. 2012 metais iš viso beveik 20 procentų visų VGTU darbuotojų buvo išvykę į užsienį skaityti paskaitų, dalyvauti tarptautinėse konferencijose, seminaruose ar mokslo projektų partnerių susitikimuose. Tarptautinė patirtis padeda jiems įsisavinti naujausias pasaulinio lygio žinias ir perteikti jas savo studentams studijų procese.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »