VGTU profesorius Ukrainoje gavo apdovanojimą už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą

Publikuota: 2013 m. spalio 14 d. pirmadienis

Buvęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Romualdas Ginevičius šiemet jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautinėje konferencijoje organizuotoje Donecko nacionalinio technikos universiteto. Jos metu profesorius buvo apdovanotas už tarptautinių mokslinių ryšių skatinimą ir stiprinimą.

Sevastopolyje vykusioje konferencijoje „Mašinų gamyba ir technosfera XXI amžiuje“ R. Ginevičius skaitė pranešimą apie specialistų rengimo problemas technikos universitetuose. VGTU mokslininkas kalbėjo apie tai, kokie reikalavimai iškyla universitetams, bandantiems prisitaikyti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų, kokias kompetencijas studijų metu svarbu įgyti studentams ir kaip išmatuoti aukštųjų mokyklų darbo kokybę.

„Reikalavimai ir konkurencija nuolat auga. Pagrindinė iki šiol neišspręsta problema, kad  absolventai turi gebėti kurti darbo vietas. Pagrindinis aukštųjų mokyklų tikslas – paruošti specialistus, kurie kuo greičiau pasiektų aukščiausią verslumo laipsnį“, – savo pranešime pabrėžė VGTU Įmonių ekonomikos ir vadybos katedros vedėjas R. Ginevičius.

VGTU profesoriui garbės ordiną už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą įteikė viena konferencijos organizatorių – tarptautinė mašinų gamybos asociacija. Jubiliejinėje 20-ojoje konferencijoje pranešimus skaitė mokslininkai ir verslo atstovai iš daugiau nei dešimties pasaulio šalių.

Donecko nacionalinis technikos universitetas – vienas iš daugiau nei 410-ies VGTU užsienio partnerių, su kuriais aktyviai bendradarbiaujama tiek studentų, tiek akademinio personalo mainų srityje. 2012 metais iš viso beveik 20 procentų visų VGTU darbuotojų buvo išvykę į užsienį skaityti paskaitų, dalyvauti tarptautinėse konferencijose, seminaruose ar mokslo projektų partnerių susitikimuose. Tarptautinė patirtis padeda jiems įsisavinti naujausias pasaulinio lygio žinias ir perteikti jas savo studentams studijų procese.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »