VGTU studentai: Santariškių „sveikatos fabrikas“ turėtų virsti sveikatos miesteliu

Publikuota: 2014 m. spalio 28 d. antradienis

Santariškių medicinos miestelis yra svarbi Vilniaus dalis, tačiau jaunieji architektai tvirtina, kad šiai miesto erdvei trūksta gyvybės. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto studentai inicijavo projektą „Sveikatos miestas – Santariškės“, siūlydami idėjas, kaip „sveikatos fabriką“ paversti jaukiu sveikatos miesteliu.

VGTU architektūros trečio kurso studentai, kuruojami VGTU Architektūros fakulteto dėstytojų, dvi savaites, pasidaliję į septynias grupes, tyrė kasdienį Santariškių miestelio gyvenimą ir siūlė strategijas, kaip sukurti sveikatos miestelio įvaizdį, skatinant ekologinį judėjimą, sodininkystę, kaip pagyvinti miestelį, įrengiant skverus, rekreacines zonas, kaip į žaliąsias Santariškių erdves pritraukti ne tik pacientus, jų lankytojus, bet ir miestiečius. Jaunieji judėjimo Santariškių miestelyje tyrėjai siūlo atokiausiose erdvėse įrengti menines intervencijas ar sudaryti įvairaus ilgio rekreacinius maršrutus. Dalis studentų tikina, jog praverstų ir orientavimosi Santariškėse programėlės.

„Kūrybinių dirbtuvių metu daugiau sužinojome, su kokiais kasdieniais iššūkiais susiduria Santariškių sveikatos miestelis. Tai ir buvo svarbiausias dirbtuvių tikslas – įvardyti esmines miestelį trikdančias problemas. Joms spręsti studentai pasiūlė „minkštojo“ urbanizmo strategijas. Šios idėjos padėtų Santariškių sveikatos miesteliui tapti jaukesniu ir patogesniu čia dirbantiems, sveikstantiems ir besilankantiems“, – teigė VGTU Architektūros pagrindų ir teorijos katedros docentė dr. Indrė Ruseckaitė.

Grupė „Sveikos erdvės“ pasiūlė Santariškių miestelio pradžioje įkurti aikštę, o nutiesta pagrindine pėsčiųjų žaliąja alėja sujungti atskiras miestelio dalis. Taip pat reikėtų įkurti skverus ir rekreacines zonas šalia poliklinikų ir iškelti transporto eismą į miestelio išorę.

Studentų grupė „Patogus judėjimas“ visą parą kameromis filmavo pagrindinę sankryžą, analizavo medžiagą ir nustatė intensyviausias trajektorijas bei spūsčių susidarymo tendencijas. Negana to, patikrino susisiekimo galimybes ir patys sėdo į neįgaliųjų vežimėlius, kad išbandytų, kaip miestelio aplinka ir teritorija pritaikyta neįgaliems žmonėms. Po šių eksperimentų pateikė pasiūlymus, kaip judėjimą miestelyje padaryti patogesnį.

Grupė „Rekreacinio judėjimo aiškumas“ iškėlė tezę, jog žmonės mažai naudojasi Santariškių tolimosiomis erdvėmis, nes nežino, kad jos egzistuoja. Studentai pasiūlė dvi strategines sprendimų kryptis: intervencijas kritiniuose taškuose, vadinamosiose psichologinių barjerų vietose, ir rekreacinių maršrutų sudarymą.

Tai – jau ne pirmas bendras VGTU ir Santariškių projektas. Jau porą metų VGTU Architektūros fakultetas ir Santariškių medicinos įmonių asociacija bendradarbiauja ir kartu formuluoja temas studentų kursiniams ir diplominiams darbams: Santariškių miestelio erdves baigiamuosiuose darbuose nagrinėjo skulptūros studentai, o Medicinos biblioteka tapo architektūros studentų baigiamųjų darbų objektu. Santariškių miestelio plėtros temas planuojama nagrinėti ir kitų metų bakalauro ir magistro baigiamuosiuose darbuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »