VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą pasauliniame makaronų tiltų čempionate

Publikuota: 2016 m. gegužės 30 d. pirmadienis

Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komanda „Špikis“ įspūdingai ištaškė savo iš makaronų pastatytą tiltą ir pagerino dar prieš metus jų pačių pasiektą Lietuvos rekordą. Jų tiltas šį kartą atlaikė net 307,6 kg apkrovą (2015 m. tiltas atlaikė 251 kg).

VGTU studentai Žygimantas Riauba, Monika Parafinaitytė ir Tomaš Seniut džiaugėsi pagerinę savo ir tuo pačiu Lietuvos rekordą, ypač po to, kai Vengrijos čempionate jiems teko susidurti su keliomis problemomis. „Atsivežę tiltą į Vengriją pastebėjome, kad kai kurie makaronai nulūžo, juos teko per naktį suklijuoti. Vėliau sužinojome, kad varžto svoris yra įskaičiuojamas į tilto svorį, todėl teko gerokai jį modifikuoti. Be to, kelionės metu tiltą paveikė drėgmė. Nepaisant šių nesklandumų džiaugiamės sėkmingu startu tarptautiniame čempionate. Įgijome labai naudingos patirties, kurią grįžę pasidalinsime su kitomis mūsų šalies komandomis“, – iš karto po pasirodymo įspūdžiais dalijosi komandos nariai.

Lietuviai, net 114 kg aplenkę čempionato šeimininkų komandą, su savo rezultatu iškopė į 5-ą vietą. Čempionatą „World Championship in Spaghetti Bridge Building: RECCS 2016“ laimėjo komanda iš Rumunijos Cluj-Napoca technikos universiteto, jų tiltas atlaikė 455,3 kg apkrovą.

Vengrijos Óbuda universiteto organizuojamas čempionatas kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio: studentai iš viso pasaulio čia suvažiuoja išbandyti savo jėgas ir pademonstruoti savo sugebėjimus teorines žinias pritaikyti praktiškai. Patys renginio organizatoriai į klausimą „Ar tiltų iš makaronų statymas yra žaidimas, ar rimta užduotis?“ atsako, kad nepriklausomai nuo to, iš kokių medžiagų yra statomas tiltas, sukurti stiprią ir gerai atrodančią konstrukciją yra rimta inžinerinė užduotis. Paties konkurso taisyklės yra gana paprastos – naudojant 1 kg pasirinktos formos makaronų ir klijų reikia pastatyti kuo stipresnį tiltą.

Tiltų iš makaronų statybos karštlige po truputį užsikrečia ir visa Lietuva. Šiais metais 5-ą kartą VGTU Statybos fakulteto organizuotame Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai“ dalyvavo net 10 komandų, tarp kurių buvo studentų, moksleivių bei absolventų inžinierių komandos. Pirmą kartą šiais metais renginyje dalyvavo ir Erasmus studentai. „Čempionatas auga, tobulėja ir pritraukia vis daugiau kūrybiškos inžinerijos entuziastų“, – džiaugėsi renginio organizatorius ir VGTU Tiltų ir specialiųjų statinių katedros lektorius Vytautas Tamulėnas.

Šiemet VGTU organizuotame čempionate komanda „Špikis“ ir iškovojo teisę atstovauti Lietuvą pasaulio čempionate Vengrijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »